Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimNakil İle Yerleşemeyen Öğrenciler Ne Yapacak?

Nakil İle Yerleşemeyen Öğrenciler Ne Yapacak?

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında ikinci nakil sonuçları az önce Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından açıklandı. Peki hem birinci nakilde, hem de ikinci nakil sonuçlarında yerleşemeyen öğrenciler neler yapacak? Üçüncü nakil başvurusu olacak mı? İşte haberimizin detayları…

Nakil İle Yerleşemeyen Öğrenciler Ne Yapacak?

İkinci nakil başvuruları sonuçlarından sonra öğrencilerin %98’i isteği liselere yerleşti. Birinci nakil sonuçlarında ise öğrencilerin %93’ü istedikleri liselere yerleşmişti. Toplamda öğrencilerin %98 i yerleşerek neredeyse öğrencilerin tamamı istedikleri liseleri kazandılar. Fakat %2 lik bir kısım henüz bile lise kazanamadı. Peki onlar için süreç nasıl işleyecek?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ikinci nakil başvuruları sonucunda da yerleşemeyen öğrenciler için açıklama yaptı. Bakan Özer yaptığı açıklamada yerleştirme ve nakil komisyonları aracılığıyla yerleştirileceğini söyledi. Yerleşemeyen öğrencilerin başvuruları 9 Ağustos yani bugün başlıyor. 9 Ağustos’ta başlayan başvurular 13 Ağustos günü sona erecek.

20 Ağustos Günü Bütün Öğrenciler Liselerine Yerleştirilmiş Olacak

Hiçbir liseyi kazanamamış öğrenciler, yerleştirme ve nakil komisyonlarına 9 Ağustos yani bugünden itibaren başvurularına başlayacaklar ve 13 Ağustos güne kadar devam edecek. Bu öğrencilerin sonuçları ise 20 Ağustos günü açıklanacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022