Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaYaşamNeden Günde 2 Litre Su İçmeliyiz?

Neden Günde 2 Litre Su İçmeliyiz?

Neden günde 2 litre su içmeliyiz? Uzmanlar günde en az 2 litre su içmemiz gerektiğini söyler. Peki günde 2 litre su içmezsek ne olur? Günde 2 litre su içmek zorunda mıyız? Neden günde 2 litre su içmeliyiz? Günde 2 litre su içmeye gerek var mıdır? Hadi gelin bugün sizlere bunu açıklayalım.

Neden Günde 2 Litre Su İçmeliyiz?

Neden Günde 2 Litre Su İçmeliyiz? Doktorlar, uzmanlar, profesörler daha bir çok sağlıkçı ve insan anatomisinden anlayan kişiler günde sağlıklı bir bireyin 2 günde litre su içmesi gerektiğini söyler. Peki bunu gerçekten yapmalıyı mıyız ve neden bizden bunu istiyorlar?

Günde 2 Litre Suç İçmezsek Bir Şey Olur mu?

Biliyoruz ki insan vücudunun %70’i sudan oluşuyor. Tabi ki gün içinde yaptığımız şeyler ile vücudumuzdaki su miktarı düşüyor. Uzmanlara göre her gün terleme yolu ile 500 mililitre , nefes ve tükürük ile 230 mililitre, dışkı ve idrar ile de 1.4 litre suyu vücudumuzdan atıyoruz. Buda ortala 2 litre suya denk geliyor. Uzmanların 2 litre su içmelisiniz cümlesindeki 2 litre tam olarak buradan geliyor.

Neden Günde 2 Litre Su İçmeliyiz? Şimdi gelelim günde 2 litre su içmeye gerek var mı? Aslında şöyle, biz gün içinde zaten bir çok şeyden sıvı aynı zamanda su alıyoruz. Yediğimiz meyveler, içtiğimiz içecekler ve ekstra olarak susadığımız içtiğimiz bir kaç bardak su ile 2 litre suyu rahatlıkla alıyoruz.

Yani ekstra ekstra susamasak bile su içmemize gerek yok. Baktığımız zaman tabi ki bunun zararı da yok. Sonuçta fazla içilen suyu idrar yoluyla atıyoruz. Ben yine de ekstra olarak su içiyorum diyorsanız tabi ki oda sizin bileceğiniz bir şey. 

Sizlere bugün neden 2 litre su içmemiz gerektiğini anlattık. Umarız yazımızı beğenirsiniz. Merak ettiğiniz konuları yorum kısmına yazarak bizlere belirtebilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022