Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaYaşamNeden Uyandığımda Yataktan Kalkamıyorum?

Neden Uyandığımda Yataktan Kalkamıyorum?

Uyandığımız zamanlar saatlerce yataktan kalkmak istemeyiz. Buna üşengeçlikte diyebiliriz, yada daha farklı bir histe. Peki neden uyandığımız zaman yataktan kalkamıyoruz, vücudumuz neden hareket etmek istemiyor gibi davranıyor? Neden Uyandığımda Yataktan Kalkamıyorum? Gelin bugün sizlere bu konudaki fikirlerimizi paylaşalım…

Neden Uyandığımda Yataktan Kalkamıyorum?

Neden Uyandığımda Yataktan Kalkamıyorum? Herkeste bu durum vardır. Sabah gözümüzü açtığımız ilk anda asla yataktan kalkmayız. Aradan 10 dakika, 20 dakika derken 1 saat geçer biz hala yataktayızdır. Halbuki yapacak işlerimiz ve gidecek bir işimiz vardır. İstemeye istemeye de olsa yataktan kalkar mutsuz bir şekilde gitmemiz gereken yere gideriz. Peki biz neden böyle hissediyoruz? Neden yataktan kalkamıyoruz?

Bunun sebebi yataktan kalktığımız zaman yapacağımız ve olacak şeyleri tahmin ediyor olmamızdan kaynaklı. Uyandığımız zaman o gün neler yaşayacağımızı, dünün aynısını olacağını hissettiğimiz için vücudumuz buna tepki olarak isteksiz olur. Bu yüzden sabah uyandığımız zaman yataktan kalkmak istemeyiz. Vücudumuz bu tanıdık his yüzünden hareket etmek istemez.

Neden Uyandığımda Yataktan Kalkamıyorum? Ama birde şunu düşünün, tatile veya daha önce gitmediğiniz yada yapmadığınız bir şey için uyandığınız zaman çabucak kalkıp hazırlanmak isteriz. Bunun sebebi daha önce tatmadığınız bir hisle karşılaşmanızdır. Vücudumuz, daha önce yapmadığınız veya hayatınızda az yaşadığınız şeylere karşı hevesli bir şekilde tepki verir. Böyle sabahlarda uyanır uyanmaz yataktan fırlamamızın sebebi budur.

Uyanır Uyanmaz Yataktan Kalkmak İstememe Hissimiz Nasıl Gider? Bunun İçin Ne Yapmalıyız?

Neden Uyandığımda Yataktan Kalkamıyorum? Sabah uyandığımız zaman farklı ve güzel beklentiler içinde uyanmalıyız. Sadece bir tatile gidecekken değil, normal bir günde bile bu şekilde uyanmak sizi hem daha mutlu hem de hevesli bir şekilde güne başlamamızı sağlar. Kendimize bir amaç belirlemeliyiz ve her uyandığımızda bu amaç ve beklentinin farkında olup hareket etmeliyiz. Emin olun bu şekilde yaptığınız zaman, yatakta saatlerce boş boş vakit geçirmek yerine, gözünüzü açar açmaz hevesli bir şekilde yataktan kalkma hissiniz olacaktır. Gözlerini aç, hayallerini düşün ve o yataktan hemen kalk. Emin olun hayatınız çok daha iyi olacaktır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022