Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaYaşamNikola Tesla'nın Elektrik Atımlı Fotoğrafı Gerçek mi?

Nikola Tesla’nın Elektrik Atımlı Fotoğrafı Gerçek mi?

Nikola Tesla’nın elektrik atımlı fotoğrafı gerçek mi? Nikola Tesla’nın kıvılcımlı fotoğrafı gerçek mi? Nikola Tesla dediğimiz zaman onu tanımayanların bile aklına elektrik atımlı fotoğrafı aklına gelir ve bu fotoğrafı neredeyse bir çoğumuz görmüştür. Peki sizce bu fotoğraf gerçek mi? İşte yazımızın detayları…

Nikola Tesla’nın Elektrik Atımlı Fotoğrafı Gerçek mi?

Nikola Tesla’nın Elektrik Atımlı Fotoğrafı Gerçek mi? Nikola Tesla. Dünyayı değiştiren adam. Şuan bizler elektriği kullanıyorsak onun sayesinde kullanıyoruz. Zamanının ötesinde ve ucuz elektriğin mucidi. Uzaktan kumandalı araçlar hatta arabalarda kullanılan tablonlar onun eseri. Radyolar, hidroelektrik santralleri ve sayamayacağımız bir çok buluş. Bir çok teknolojik eşyanın mucidinde başka bir isim yazabilir. Fakat neredeyse %80’nin temelini Nikola Tesla oluşturmuştur.

Nikola Teslanın hayatını ve icatlarını merak ediyorsanız, Nikola Tesla Kimdir, Ne Yapmıştır? yazımızı okuyabilirsiniz.

Şimdi gelelim konumuza. Herkesin gördüğü işte o meşhur fotoğraf.

Nikola Tesla'nın Elektrik Atımlı Fotoğrafı Gerçek mi?

Peki sizce bu fotoğraf gerçek mi? Nikola Tesla ‘Elektriğin Efendisi’ olarak anılıyordu. Bu fotoğrafta kendisi, kendi icadı olan Tesla Bobinin yanında bir kitap okuyor ve kitap okurken etrafa yüksek gerilimli kıvılcımlar (elektrik atımları) uçuşuyor. Bunlar o kadar yüksek gerilimli kıvılcımlar ki 12 milyon wolt değerindeler. Fakat bu elektrik atımlarının hiçbiri Nikola Tesla’ya değmiyor.

Evet o Elektriğin Efendisi fakat bu fotoğrafın olayı çok farklı. Öncelikle şunu söylemek istiyoruz bu fotoğraf fake yani sahte bir fotoğraf. Bu fotoğraf aslında bir dergi için hazırlanan ve Nikola Tesla’nın bulduğu alternatif akımın ne kadar güvenli olduğunu anlatmak için çekilmiş bir fotoğraf. Burada fotoğrafçı önce Tesla Bobini çalıştırıyor bunun fotoğrafını çekerek oraya Tesla’nın kitap okurken ki halini yerleştiriyor ve böylelikle bu fotoğraf ortaya çıkmış oluyor.

Nikola Tesla'nın Elektrik Atımlı Fotoğrafı Gerçek mi?

Yani baktığımız zaman fotoğraf sahtede olsa bence herkesin en çok beğendiği fotoğraflardan biridir. Fake yada değil, Nikola Tesla’nın en havalı fotoğrafı bu olsa gerek 🙂

Kaynak = Evrim Ağacı

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022