Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimÖğrenciler Okula Gidiyor mu?

Öğrenciler Okula Gidiyor mu?

Öğrenciler okula gidiyor mu? Okullara katılım oranı yüzde kaç? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı açıklamalarda ülke genelinde temel öğretim ve ortaokul düzeyindeki sınıflara devamlılığın ve öğrenci katılımının nasıl olduğuna dair açıklamalarda bulundu. Okullardaki doluluk oranı nasıl? Öğrenciler okullara devamlı gidiyor mu? İşte haberimizin detayları…

Öğrenciler Okula Gidiyor mu?

6 Eylül günü başlayan yüz yüze eğitim sonrası öğrencilerin devam zorunluluğu bulunuyordu.  Fakat Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) herhangi bir kronik rahatsızlığı olan veya bir öğrencinin okulda kendini kötü hissetmesi durumunda hemen evine yollayacağını söylemişti.

Nakil İle Yerleşemeyen Öğrenciler Ne Yapacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı açıklamada temel eğitim ve ortaöğretim düzeyinde okullara katılım oranın %95’in üstünde olduğunu söyledi. Bu istatistiğin sebebinin ise veliler ve öğrencilerin okullardaki önlemler konusunda herhangi bir şüphe duymadığı anlamına geldiğini söyledi.

Öğrencilerin Okullardaki Devam Oranı Oldukça Yüksek

6 Eylül’den bu yana artan vaka sayıları sonrası herkesin yüz yüze eğitim için endişe ederken, okullardaki katılım oranın %95’in üstünde olması oldukça sevindirici bir haber. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) aldığı önlemlerin ve uygulamalarının ne kadar yararlı olduğunu gösteren bir tablo.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022