Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimÖğretmenlerimiz Bize Neden Ödev Verir?

Öğretmenlerimiz Bize Neden Ödev Verir?

Bütün öğrencilerin korkulu rüyası ve sevmediği ödevleri, öğretmenlerimiz bize neden verir? Size ödevlerin bize bir faydası yok mu? Ödevlerin okul hayatımızda etkileri nelerdir? İşte haberimizin detayları…

Öğretmenlerimiz Bize Neden Ödev Verir?

Ödev; Okulda öğretilen ,öğretmenlerin anlattığı bir konuyu öğrencilerin daha iyi anlaması anladığı konuyu pekiştirmesi açısından öğretmenler tarafından öğrencilere verilir.

Ödev vermek zorunlu değildir. Öğretmenler konu pekişsin diye ödev verirler. Öğrenciler günlük olarak ödevlerini yaptıkları vakit konuyu daha iyi anlayabilirler, eğer anlayamazlarsa da anlamadıkları konu hakkında öğretmenlerine soru sorabilirler.

Öğrenciler tarafından  yük diye görülen ödev, veliler tarafından olmazsa olmaz. Hatta bir öğretmen ya da okul ne kadar çok ödev veriyorsa o öğretmen ya da okul o kadar iyi, başarılı öğrenciler yetiştiriyor diye düşünüyorlar. Veli toplantılarında neden az ödev veriliyor ya da o öğretmen hiç ödev vermiyor tarzında konuşmaları duyabiliriz.

Şimdi bir düşünelim eğer hiç ödev olmasaydı öğrenci olarak acaba en fazla 40 dakika işlediğimiz hadi 2 ders saati olsun 80 dakika , yaklaşık 30 40 öğrenciyle birlikte ne kadar anlayabiliriz. Eğer ödev olmazsa o konuyu anlayıp anlamadığımızı anlayabilir miydik acaba? Öğretmen güzel anlattı biz de güzel güzel not aldık ee sonra, o ders  o an anladık peki ya sonra. Kaldı ki biz sınavla sınıf geçiyor, okul atlıyoruz, üniversiteye gidiyoruz. Ödevler bir nevi sınava hazırlıktır.

Tabii ezbere yapılan, kopya çekilen ya da bir başkasına yaptırılan ödevlerden bahsetmiyoruz. Diğer taraftan sırf ödev vermiş olmak için verilen ödevlerden de bahsetmiyoruz. Gerçekten öğrencinin öğrenmesine yönelik olan ödevler sıkıcı değil eğlenceli, gereksiz değil önemlidir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022