Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimOkullar Ne Zaman Açılıyor ?

Okullar Ne Zaman Açılıyor ?

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle birlikte tam olarak açılamayan okullar bu sene zaman, hangi ayda, hangi tarihte açılacak? Okullar yüz yüze eğitim ile mi açılacak? İşte haberimizin detayları…

Okullar Ne Zaman Açılıyor ?

Koronavüris hayatımızda 1.5 yıldan beri var. Bu salgından etkilenen en büyük sektörlerden biri ise kuşkusuz eğitim sektörü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifasının ardından yerine gelen eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Mahmut Özer okulların açılmasıyla ilgili açıklamalar yapmıştı.

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Okulların açılması için Kovid-19 vaka sayılarının tamamen sıfırlanması beklenmeyecek. Çünkü bu belirsiz bir tarih olur. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’de açıklamasında bunlara yer verdi ve okulların Eylül ayında açılması için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi.

Okullar Eylül Ayında Açılacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da okullar için yaptığı açıklamalarda okulların bir an önce açılmasının ve eğitim hayatının başlamasını söylemişti. Milli Eğitim Bakanı ve Sağlık Bakanı’nın açıklamalarından sonra ise okullar Eylül ayında açılması için hazır hale getirileceğini söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022