Çarşamba, Eylül 27, 2023
Ana SayfaEğitimOkullar Ne Zaman Açılıyor ?

Okullar Ne Zaman Açılıyor ?

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle birlikte tam olarak açılamayan okullar bu sene zaman, hangi ayda, hangi tarihte açılacak? Okullar yüz yüze eğitim ile mi açılacak? İşte haberimizin detayları…

Okullar Ne Zaman Açılıyor ?

Koronavüris hayatımızda 1.5 yıldan beri var. Bu salgından etkilenen en büyük sektörlerden biri ise kuşkusuz eğitim sektörü. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifasının ardından yerine gelen eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Mahmut Özer okulların açılmasıyla ilgili açıklamalar yapmıştı.

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Okulların açılması için Kovid-19 vaka sayılarının tamamen sıfırlanması beklenmeyecek. Çünkü bu belirsiz bir tarih olur. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’de açıklamasında bunlara yer verdi ve okulların Eylül ayında açılması için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi.

Okullar Eylül Ayında Açılacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da okullar için yaptığı açıklamalarda okulların bir an önce açılmasının ve eğitim hayatının başlamasını söylemişti. Milli Eğitim Bakanı ve Sağlık Bakanı’nın açıklamalarından sonra ise okullar Eylül ayında açılması için hazır hale getirileceğini söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?