Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimOkullara Yeni Önlemler mi Geliyor?

Okullara Yeni Önlemler mi Geliyor?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer artan vaka sayıları sonrası yüz yüze eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu? Okullar için alarm söz konusu mu? Uzaktan eğitimin tekrar gelme durumu var mı? Okullarda yeni önlemler mi alınacak? İşte haberimizin detayları…

Okullara Yeni Önlemler mi Geliyor?

Okullara yeni önlemler mi geliyor? Günlerdir Omicron Varyantı sonrası yüz yüze eğitim ile ilgili söylentiler dolaşıyor. Vaka sayıların artmasıyla birlikte yüz yüze eğitimin tehlikeye girdiğine ve okullarda yeni önlemler alınacağına dair dolaşan haberlere Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yanıt verdi.

Bakan Mahmut Özer yaptığı açıklamada okulların açıldığı günden beri Sağlık Bakanlığı ile birlikte yüz yüze eğitimi gayet iyi yönettiklerini söyledi. 6 Eylül tarihinden itibaren başlayan ve haftanın 5 günü devam eden yüz yüze eğitimin devam edeceğini altını çizdi.

‘Okullar İçin Alarm Durumu Gibi Bir Durum Yok’

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada okullarda için alarmın söz konusunu olmadığını ve okullarda yeni önlemler alınacağına dair alınacak söylentilerin asılsız olduğunu vurguladı. Aynı zamanda açıklamalarında Kovid-19 dolayısıyla kapanan herhangi bir okul olmadığını sadece uzaktan eğitime geçen sınıflar olduğunu o sınıflarında karantina sürecinden sonra yüz yüze eğitime devam edeceğini söyledi.

Aşı Vurulan Öğretmen Sayısı Gün Geçtikçe Yükseliyor

Okullara yeni önlemler mi geliyor? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer aynı zamanda okullardaki öğretmenlerimizin 3. ve 4. doz aşı olma oranlarının gün geçtikçe arttığını bu durumun yüz yüze eğitimdeki riski azalttığını belirtti. 

Omicron Varyantının hızlı bir şekilde yayıldığını sürecin yakından takip edildiğini fakat okullarla yeni önlemlerin alınmasını gerektirecek herhangi bir durumun olmadığını sözlerine ekleyen Milli Eğitim Bakanı okullarda alarm verilecek bir durumun olmadığını söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022