Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimOkulların Tekrar Kapanma İhtimali Var mı?

Okulların Tekrar Kapanma İhtimali Var mı?

Koronavirüsün yeni varyantı sonrası öğrenciler okulların tekrar kapanma ihtimalinin olup olmadığını sormaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların tekrar kapanıp kapanmaması ile ilgili bir açıklama yaptı mı? Omicron Varyantı sonrası eğitim tehlikede mi? İşte haberimizin detayları…

Okulların Tekrar Kapanma İhtimali Var mı?

Geçtiğimiz haftalarda Koronavirüsün en son varyantı olan Omicron Varyantı Güney Afrika’da görülmüştü ve bunu Dünya Sağlık Örgütü yayınlamıştı. Dünya Sağlık Örgütünün açıklamalarından sonra bazı ülkelerde yasaklar tekrar gündeme gelmişti.

İlk yapılan tespitlere göre Omicron Varyantı Delta varyantına göre bulaşma hızının çok daha yüksek olduğu söyleniyor. Şuan için ne kadar tehlikeli olduğu net olarak söylenmese de bulaşma hızının yüksek olması bütün Dünyayı korkutmuş durumda.

Ülkemizde uzun zamandan beri yasaklar uygulanmıyor. Omicron Varyantı sonrası tekrar yasaklar gelecek mi sorusu sordurmaya başladı. Özellikle eğitim alanında günümüzde vaka sayıları bu kadar yüksek olmasına rağmen yüz yüze eğitim devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptıkları her açıklamada yüz yüze eğitim için herhangi bir risk olmadığını ve 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının bu şekilde devam edeceği söylenmişti.

Yeni varyant ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığının eğitimde nasıl bir yol izleyeceğini ve eğitimin uzaktan eğitim ile mi yoksa yüz yüze mi devam edeceğini göreceğiz. Yeni varyant sonrası okulların kapanması ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Bulaşma riskinin bu kadar yüksek olduğu söylenen Omicron Varyantı için tam bir çalışma ile gelecek olan sonuçlara göre kararlar alınacaktır.

Omicron İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Tüm dünyada şuan Omicron Varyantı için ne kadar tehlikeli olduğu konusunda çalışmalar sürüyor. Yaklaşık 1 ay sürecek olan çalışmalar sonrasında mutasyonlu virüsün ne kadar tehlikeli olduğu, aşıların Omicronda ne kadar işe yaradığını öğrenmiş olacağız. Raporlar doğrultusunda herhangi bir yasağın olup olmayacağını ve son dakika açıklamaları sitemizden öğrenebilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022