Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimOmicron Varyantı Sonrası Eğitimde Son Durum

Omicron Varyantı Sonrası Eğitimde Son Durum

Omicron Varyantı sonrası eğitimde herhangi bir gelişme oldu mu? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca veya Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okulların ve yüz yüze eğitimin durumu hakkında açıklamalar yaptı mı? Omicron Varyantı sonrası yüz yüze eğitim tehlikede mi? Okulların tekrar kapanma ihtimali var mı? İşte haberimizin detayları…

Omicron Varyantı Sonrası Eğitimde Son Durum

Covid-19 virüsü ile ilgili mutasyon haberleri çıktıkça gözler ilk önce eğitime dönüyor. Bir ülkenin en önemli yapı taşlarından biri olan Eğitim için, pandemi süreci çok kritik geçiyor. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının bütün eğitim sınıfları için yüz yüze ve tam zamanlı başlamasının ardından 4 ay geçti. Gündemde sürekli okulların yüz yüze eğitimden tekrardan uzaktan eğitime geçileceği dedikoduları oldu.

Yüz Yüze Eğitime Gitmek Zorunlu mu?

Bu konularla ilgili en son açıklamayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ‘Yüz yüze eğitim kesinlikle devam edecek’ diyerek yapmıştı ve son noktayı koymuştu. Aradan geçen bir ayda Güney Afrika Kovid-19 virüsünün yeni varyantı olan Omicron Varyantı tespit edildi. Yaklaşık 32 kez mutasyon geçiren Koronavirüsünün en hızlı yayılan çeşidi bu oldu. Dünyayı korkutan Delta varyantına karşı çok daha hızlı yayılmaya sahip olan bu virüsün Dünyaya yayılmaya ve vakalarının görülmeye başlandıktan sonra gündeme okulların tekrar kapanma ihtimali olup olmadığına sorular geldi.

Henüz Bu Konu İle İlgili Bir Açıklama Yok

En son yapılan Bilim Kurulu toplantısının ardından çıkan kararlar sonrası okullardaki yüz yüze eğitimin devam edeceği yönünde kararlar alınmıştı. Her ne kadar yüz yüze eğitimin devam edilmesi istense de Omicron varyantının ne kadar öldürücü olduğu ve aşıların bu varyanta ne kadar koruduğu tam olarak bilinmiyor.

Üniversitelerde Dersler Yüz Yüze mi Olacak?

Yapılan testler ve gelecek olan raporlar doğrultusunda sadece eğitim için değil ülke genelinde tekrardan yasakların gelebileceği ihtimalini doğurabilir. Omicron için yapılan araştırmalar sonucu sadece ülkemizde değil Dünyanın nasıl bir yol izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022