Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaTeknolojiResmi Lansmandan Önce Windows 11 Nasıl İndirilir ve Test Edilir?

Resmi Lansmandan Önce Windows 11 Nasıl İndirilir ve Test Edilir?

Resmi Lansmandan Önce Windows 11 Nasıl İndirilir ve Test Edilir?

Windows 11 yolda ve bu yıl tatil sezonunda ücretsiz yükseltme olarak sunulacak. Daha iyi oyun performansı, Android uygulamaları için destek ve görsel bir yenileme, Microsoft’un işletim sisteminin en son yinelemesi için duyurduğu değişikliklerden sadece birkaçı.

Ancak resmi sunumu beklemek istemiyorsanız, birkaç hataya katlanmak karşılığında yazılım güncellemelerini önceden denemek isteyen erken benimseyenler için tasarlanmış Windows Insider Programına erken bir göz atabilirsiniz.

Windows 11’in Yeni Özellikleri

Windows 11, Android uygulamalarını tıpkı telefonunuzda olduğu gibi bilgisayarınızda çalıştırmanıza da olanak tanır, ancak bu uygulamaların aşina olabileceğiniz ana Google Play Store yerine daha küçük Amazon Appstore’dan yüklenmesi gerekir.

Oyuncular için Xbox platformuyla çok daha sıkı bir uyum bulunuyor. Xbox Game Pass doğrudan yerleşik olacak ve aynı ağ üzerinde Microsoft’un oyun konsollarından oyun akışı yapabileceksiniz. Xbox Series X ve Xbox Series S’de yerleşik olarak bulunan iki teknoloji de Windows 11’e geliyor: Daha dengeli grafikler için AutoHDR ve diskte kayıtlı oyun varlıklarına daha hızlı erişim için DirectStorage.

Windows 11’i Test Edin

Microsoft, Windows 11 için (1 GHz CPU ve 4 GB RAM içeren) minimum sistem gereksinimlerini yayınladı, ancak şimdilik bazılarından feragat ediyor. Başka bir deyişle, bilgisayarınız bu gereksinimleri karşılamasa bile yeni işletim sistemini deneyebilirsiniz. Ancak bunu yaparsanız, bir beta testinde normalde göreceğinizden daha fazla hata ve sorun görebileceğiniz için, riski size ait olmak üzere yaparsınız.

Bir web tarayıcısında bu sayfaya giderek ve Microsoft hesabınızla oturum açarak Windows Insider Programına katılabilirsiniz. Ayrıca PC’nizdeki Windows Ayarları’na gidebilir ve Güncelleme ve Güvenlik’i, ardından Windows Insider Programı’nı ve son olarak Başlayın’ı seçebilirsiniz. Sihirbaz, bilgisayarınız Windows 11 için minimum gereksinimleri karşılamıyorsa sizi uyaracak, ancak yine de devam edebileceksiniz. Linkteki dil İngilizce olarak görünecektir, translate yardımıyla çevirebilirsiniz.

Windows 11 beta sürümünü indirmek ve bilgisayarınıza kurmak için ekrandaki talimatları izleyin. İndirilip kurulduktan sonra yalnızca işletim sistemi değişmiş olacak, bu da tüm dosyalarınız, klasörleriniz ve uygulamalarınızın yerinde kalacağı anlamına geliyor. Bir Windows Insider olarak, resmi lansmanından sonra bile gelecekte Windows 11’in önizleme yapılarını almaya devam edeceksiniz, bu da şirketin yayınladığı güncellemeleri önceden test edebileceğiniz anlamına geliyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?