Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaYaşamSabah Aç Karna Egzersiz Yapmak

Sabah Aç Karna Egzersiz Yapmak

Sabah Aç Karna Egzersiz Yapmak

Eğer kilo vermek istiyorsanız ve sabah aç karna egzersiz yapmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. Bu konu ile ilgili her yerde birçok bilimse makale görmüşsünüzdür. Fakat biz size bugün daha genel ve çok bilimsel terimlere girmeden sabah aç karne egzersiz yapmanın faydalarını anlatmak istiyoruz.

Herkesin hayalidir yağsız bir vücuda sahip olmak. Peki siz insan vücudunun en çok sabah aç karne yağ yaktığını biliyor musunuz? Bu konuyla ilgili birçok araştırma var bunlara internetten ulaşabilirsiniz fakat biz size bunu konuyu bilimsel terimler olmadan anlatalım.

Sabah uyandığımızda herkes aç olarak uyanır güne. Bunun sebebi uyurken vücudumuzun yediğimiz her şeyi sindirmiş olmasından kaynaklarınız. Sabah aç karna yapılan egzersiz normal egzersize göre %20 daha fazla yağ yaktırır. Bunun sebebi sabah uyandığınızda vücudunuzdaki karbonhidrat depolarınızın boşalmasıdır. Vücudunuzun karbonhidrat depoları boş olduğu için siz bir egzersiz yapmaya başladığınız zaman vücut direk olarak yağ yakmaya başlar ve normalde yaktığınız yağdan fazlasını yakarsınız.

Peki Akşam Spor Yaptığınızda Yağ Yakamaz mısınız ?

Kesinlikle yakarsınız. Ama arada şöyle bir fark var. Sabah uyandığınızda vücudunuz direk yağdan yakmaya başlarken, akşam yaptığınız sporda vücudunuz önce kendisinde bulunan karbonhidratı bitirmeye çalışır daha sonra enerji yağdan almaya başlar. Bu araştırmalar ve yapılan yorumlara bakıldığında ise sabah aç karna egzersiz yapmanın daha mantıklı ve daha çok yağ yaktığını anlayabiliyoruz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022