Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimSayısal Bölümde Hangi Dersler Var?

Sayısal Bölümde Hangi Dersler Var?

Sayısal bölümde hangi dersler var? Sevgili liseliler, artık Liseye Geçiş Sınavı (LGS) gibi bir engeli önünüzden kaldırdınız ve artık liseli oldunuz. Şimdi önünüzde liseyi başarılı bir şekilde bitirip üniversite ve yapacağınız mesleği seçmek var. Tabi bu yolda giderken bölümünüz sizin en yakın arkadaşınız olacak. Bu yüzden lisede hangi bölümde hangi dersler olduğunu sizlere anlatmak istedik. İlk bölümümüz sayısal…

Sayısal Bölümde Hangi Dersler Var?

Sayısal bölümde hangi dersler var? Lisede önümüze bir çok bölüm çıkıyor. Bunlardan biride sayısal. Sayısal bölümde, üniversitedeki mesleklere baktığımız zaman birçok güzel bölüm olduğunu görürüz.

Bunlar en başında, neredeyse bütün Mühendislik bölümleri, Tıp, Eczacılık ve Diş hekimliği, Mimarlık yada aldığınız derslerle ilgili derslerin bölümüne götürebilir.

Sayısal bölümün bir diğer adı MF’dir. Bu bölümde öğrenciler ağırlıklı olarak Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji gibi dersler görür. Sayısal bölümde sadece sayısal dersler olmaz. Aynı zamanda öğrenciler Türk Dili ve Edebiyatı, Dil ve Anlatım,  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Beden Eğitim gibi daha bir çok dersi de okullarda görürler.

  • Matematik
  • Fizik
  • Geometri
  • Kimya
  • Biyoloji

Her ne kadar bu dersler korkutucu gibi gözükse de aslında ders çalıştıktan sonra yapılmayacak dersler değildir. Sadece bu derslerde değil, hangi bölümü seçerseniz seçin, dersler çalışılmadan öğrenilmez. İlerde hayalini kurduğunuz meslek, bu derslerden geçiyorsa, sayısal bölümü seçmek hayallerinize size bir adım daha yaklaştıracaktır.

Lisede hangi bölümü seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız “Lisede Hangi Bölümü Seçmeliyim?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022