Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaEğitimSınavda Süre Sıkıntısı Nasıl Giderilir?

Sınavda Süre Sıkıntısı Nasıl Giderilir?

Sınavda Süre Sıkıntısı Nasıl Giderilir? Sınav olurken en önemli şeylerden biri tabi ki zamanı iyi kullanmaktır. Bir konuyu ne kadar iyi bilirseniz bilin zamanınızı iyi kullanmazsanız soruların hepsine bakamazsınız ve çözemezsiniz. Peki sınavda zamanı iyi kullanmak için ne yapmalısınız? Ne yaparsanız sınavda zamanı daha iyi kullanırsınız? Sınavda soruları yetiştirmek için ne yapmalısınız?

Sınavda Süre Sıkıntısı Nasıl Giderilir?

Sınavda Süre Sıkıntısı Nasıl Giderilir? Her öğrenci bir yıl içinde bir çok sınava giriyor. Bazen bu bir okul sınavı bazen de Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) veya Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yaptığı sınavlar. 

Sınavda Başarısız Olmuş Biri Nasıl Ders Çalışmalı?

Hayatımızı etkileyecek olan bir sınava gireceğimiz zaman öncelikle bütün konuları çalışırız öğreniriz ve anlarız. Peki bunlar sınavınızın iyi geçmesi için yeterli mi?

Tabi ki yeterli değil. Bir sınav için ne kadar çalışmış olursanız olun ve konuları ne kadar iyi bilirseniz bilin, eğer zamanınızı iyi kullanıp bütün sorulara bakamazsanız emeğiniz bir nevi boşa gitmiş olur. Düşünsenize bütün soruları çözebilecek düzeydeniz fakat süreniz yetmediği için çözemiyorsunuz.

Deneme Çözün

Zaman problemini ortadan kaldıracak en büyük çözüm bol bol deneme çözmekten geçiyor. Deneme çözerek ve süre tutarak gireceğiniz sınavın en verimli şekilde alıştırmasını yapmış olursunuz. Ne kadar çok deneme çözerseniz zamanınızı yönetmeyi o kadar iyi bilirsiniz.

Çözemediğiniz Sorular İçin İnatlaşmayın

Çözemediğiniz sorular üstünde çok durmayın. Bazen bildiğiniz hatta daha önceden çözmüş olduğunuz bir soru ile karşılaşırız fakat onu çözemeyiz. O an soru ile inatlaşmayı bırakıp bir sonraki soruya geçmelisiniz. O an o konu veya o sorunun cevabı aklınıza gelmiyor olabilir. Bu sizin o konuyu bilmediğiniz anlamına gelmez. Diğer sorulara odaklanın ve çözemediğiniz sorulara en son dönüp bakın ve o şekilde çözmeye çalışın. Sınav sonuna doğru stresiniz azalacağı için çözemediğiniz sorulara daha farklı bakıp daha rahat bir şekilde düşünüp çözme ihtimaliniz artacaktır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022