Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimSınavdan Bir Gün Önce Neler Yapmalıyız?

Sınavdan Bir Gün Önce Neler Yapmalıyız?

Sınavdan Bir Gün Önce Neler Yapmalıyız? Sınavlar bizim hayatımızın dönüm noktalarıdır. Sınavlardan alacağımız puanlarla güzel bir liseye veya güzel bir üniversiteye gideriz. Güzel bir lise ve üniversite demek ilerde yaşayacağımız güzel hayatımızın ilk basamaklarını tırmanıyoruz demektir. Bu yüzden sınavlara olan çalışmamız kadar aslında sınavdan önce neler yaptığımızda önemlidir. Peki sınavdan önce ne yapmalıyız, hayatımızın en önemli gününe uyanmadan önce neler zihnimize iyi gelir. Gelin bugün sizlerle bunu konuşalım.

Sınavdan Bir Gün Önce Neler Yapmalıyız?

Sınavdan Bir Gün Önce Neler Yapmalıyız? Bir sene boyunca hatta belki de bir sene mezuna kalıp çok daha fazla süre bir sınava çalıştınız. Şimdi sıra o büyük günde. Sınava kadar her gün ders çalıştınız ve artık sınav gibi biriktirdiğiniz bilgi birikimini sınavda kullanma vaktiniz geldi. Kafanızda o kadar çok şey var ki, sizden şuan ”Sınavda acaba bütün bildiklerimi unutur muyum”, ”Bildiklerim kafamda karışır mı” gibi şeyler duyuyor gibiyim. Bu kadar bilginiz var fakat bunu ertesi gün sınavda doğru bir şekilde kullanmak istiyorsunuz. Bunun için size ilk tavsiyemiz kesinlikle uyku olur.

YKS'de Başarılı Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Bir sene boyunca her gün sabah erken kalkıp ders çalıştınız ve yoruldunuz. Uyku bir insanın en gevşediği ve en rahatladığı zamandır. Bu yüzden sınavdan önceki gün iyi bir uyku çekin ve dinlenin. Daha sonra temiz hava alacağınız bir yere gidin. Beyninize bol bol oksijen alın ve kuş sesleri dinleyin. Üçüncü olarak sizi ne rahatlatıyorsa o aktiviteyi yapın ve sınavı asla düşünmeyin. Sınavdan önceki günü, sanki bir sınav yokmuşçasına yaşayın ve bir günlüğüne o sınavı unutun ve bizce ders çalışmayın. Emin olun bu yapacağınız şeyler ertesi gün gireceğiniz sınavda çok fazla işinize yarayacak. Çalıştığınız ve gerçekten öğrendiğiniz her şeyin sınav esnasında aklınıza geleceğini sakın unutmayın. Bu hayatta verdiğiniz emeklerin karşılığını her zaman mutlaka alırsınız.

Sınav bir gün önce yaptıklarınız kadar sınav sabahı ne yediğinizde oldukça önemlidir. Sınav sabahı neler yemeniz gerektiğinizi ve bunlarla birlikte sınav sabahı zihin açıcı yiyecekleri öğrenmek istiyorsanız, YKS sabahı neler yemeliyim , LGS sabahı neler yemeliyim yazılarımızdan ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022