Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaEğitimSözel Bölümde Hangi Dersler Var?

Sözel Bölümde Hangi Dersler Var?

Sözel Bölümde Hangi Dersler Var? Sevgili liseliler, artık Liseye Geçiş Sınavı (LGS) gibi bir engeli önünüzden kaldırdınız ve artık liseli oldunuz. Şimdi önünüzde liseyi başarılı bir şekilde bitirip üniversite ve yapacağınız mesleği seçmek var. Tabi bu yolda giderken bölümünüz sizin en yakın arkadaşınız olacak. Bu yüzden lisede hangi bölümde hangi dersler olduğunu sizlere anlatmak istedik. İkinci bölümümüz sözel…

Sözel Bölümde Hangi Dersler Var?

Sözel Bölümde Hangi Dersler Var? Lisede önümüze bir çok bölüm çıkıyor. Bunlardan biride sözel bölüm. Sözel bölümde, üniversitedeki mesleklere baktığımız zaman birçok güzel bölüm olduğunu görürüz.

TM (Eşit Ağırlık) Bölümü

TM Türkçe Matematik yani Eşit Ağırlık bölümüdür. Bu bölümde öğrenciler ağırlıklı olarak Türkçe, Matematik, Tarih ve Coğrafya gibi dersler görürler.

TM (Eşit Ağırlık) Bölümde Olan Meslekler

TM bölümünün en belirgin mesleği kesinlikle hukuktur. Onun dışında TM bölümünde okuyan ve bitiren öğrenciler, Psikoloji, Sınıf Öğretmenliği, PDR, İşletme, Maliye, İktisat, Uluslararası İlişkiler, Yönetim, Bilişim Sistemleri gibi bölümleri seçebilirler.

  • Türkçe
  • Tarih
  • Matematik
  • Coğrafya

Her ne kadar bu dersler korkutucu gibi gözükse de aslında ders çalıştıktan sonra yapılmayacak dersler değildir. Sadece bu derslerde değil, hangi bölümü seçerseniz seçin, dersler çalışılmadan öğrenilmez. İlerde hayalini kurduğunuz meslek, bu derslerden geçiyorsa, sözel bölümü seçmek hayallerinize size bir adım daha yaklaştıracaktır.

Lisede hangi bölümü seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız “Lisede Hangi Bölümü Seçmeliyim?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?