Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaYaşamTelefonunuzda Covid Aşı Kartınızı Nasıl Gösterebilirsiniz?

Telefonunuzda Covid Aşı Kartınızı Nasıl Gösterebilirsiniz?

Telefonunuzda Covid Aşı Kartınızı Nasıl Gösterebilirsiniz?

Yakında en iyi restoran, kulüp ve gösterilerin çoğunda aşı kartınız gerekebilir; kartınızın bir kopyasını telefonunuzda saklayın ve bölgenizde doğrulanmış bir dijital kayıt sistemine sahip olup olmadığını kontrol edin.

Evden çıkmadan önce telefonunuzu, anahtarlarınızı, cüzdanınızı, maskenizi ve bir çeşit Covid-19 aşı kaydını almayı unutmayın.

16 Ağustos’tan itibaren bazı ülkelerin şehirlerinde yemek yeme, spor salonları ve etkinlikler gibi birçok kapalı alan etkinliği için aşı kartı isteniyor. San Francisco’da gibi ABD’nin bazı şehirlerinde barlara giriş için aşı belgeleri isteniyor. Yakında ülkemizde de bu tarz belgelerin isteneceğinden şüphemiz yok.

Telefonunuz şimdiden cüzdanınızın çoğunu değiştirebilir: ulaşım kartınız, kredi kartınız, uçak biletiniz, otel anahtarlarınız ve hatta çok geçmeden ehliyetiniz. Covid-19 aşı kaydınızı da saklamanın zamanının geldiğini söyleyebiliriz.

Başka bir deyişle, dünyaya açılmadan önce aşı kartınızı telefonunuza kaydedin. Ardından, favori noktalarınıza daha hızlı giriş yapmanızı sağlayacak başka pasaport uygulamaları olup olmadığını kontrol edin. İşte hızlı bir kılavuz:

Dijital kopya taraması yapın

Apple’ın bu sonbaharda çıkacak olan iOS 15 yazılım güncellemesi, kullanıcıların varsa doğrulanabilir aşı kayıtlarını saklayabilecekleri yükseltilmiş bir Sağlık uygulamasını içerecek. Google kısa süre önce Android kullanıcıları için dijital aşı kartı desteğini duyurdu, ancak devlet kurumlarının veya sağlık hizmeti sağlayıcılarının teknolojiyi uygulamasını gerektiriyor.

iPhone’larda: Yeni bir not oluşturun, kamera simgesine dokunun ve Belgeleri Tara’yı seçin. Aramanın kolay olması için nota “Covid-19 Aşı Kartı” adını verin. Sağ köşedeki üç noktaya dokunarak notu ekranın üstünde kalacak şekilde sabitleyebilirsiniz.

Android telefonlarda: Google Drive’ı açın, Ekle’ye ve ardından Tara’ya dokunun. Belgenin bir fotoğrafını çekin; Google Drive alanı otomatik olarak kırpacak ve taramayı bir PDF dosyası olarak kaydedecektir. Kolay erişim için resmin sol üst köşesindeki üç noktaya dokunarak Yıldızlı belgelere ekleyin ve çevrimdışı erişim için indirin.

Ayrıca günümüzde aşı kartının saklanmasını kolaylaştıracak bazı telefon uygulamaları bulunmaktadır. Bunlara ise telefonunuzun işletim sistemine göre mağaza üzerinden çeşitli aramalar yaparak ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022