Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaYaşamTermik Santral Bölgesinde Yaşayanların Dikkatine!

Termik Santral Bölgesinde Yaşayanların Dikkatine!

Son dakika haberi olarak vermiştik, yangın maalesef Muğla’daki Termik Santraline ulaştı. Maalesef korkulan oldu. Termik santral bölgesinde yaşayan insanların dikkat etmesi gerekiyor! İşte haberimizin detayları…

Termik Santral Bölgesinde Yaşayanların Dikkatine!

Ekipler olası bir patlama ve yangına karşı önlem almıştı. Ekipler her ne kadar santralin etrafına hendek kazsalar da ateşler o hendekleri aştı ve termik santrale ulaştı. Yaklaşık 3 gün önce Kemerköy Termik Santrali’nin içindeki hidrojen depoları boşaltılmıştı ve yerine su basılmıştı.

Fakat Termik Santralde halen kömür bulunuyor. Yangınında etkisiyle oradaki kömürlerin yanması oradaki havayı kirletecek ve zehirli gazların salınımına sebep olacak. İlk açıklamalara göre santralde 40 bin ton kömür bulunduğu söyleniyor. Eğer yangının etkisiyle kömürler yanmaya başlarsa doğaya, PM10, SO2, CO,NO2 gibi gazlar salınacak. Buda insanların ve canlıların zehirlenmesine sebep olabilir.

O Bölgeye Yaşayan İnsanlar Dışarı Çıkmamalı ve Pencere Açmamalı

Zehirli gazlardan en azından biraz olsa da korunmak için, insanların evlerinde kalması ve dışarı çıkmaması gerekiyor. Evdeki insanların pencerelerini kapatmaları gerekiyor. Dışarda olan ve yangına müdahale eden kişilerin ise aktif karbonlu maske takmaları gerekiyor. Umarız daha fazla büyümeden yangın söndürülür.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022