Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimTüm İllerde Matematik Yaz Okulları Açılıyor

Tüm İllerde Matematik Yaz Okulları Açılıyor

Tüm illerde matematik yaz okulları açılıyor. Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer bugün 2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılı için önemli açıklamalarda bulundu. Yazın, destekleme kursları altında bazı dersler için yaz okullarının açılacağının müjdesini verdi. İşte haberimizin detayları…

Tüm İllerde Matematik Yaz Okulları Açılıyor

Tüm illerde matematik yaz okulları açılıyor. Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer bugün yaptığı basın açıklamasında 2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılı ile ilgili önemli çalışmalar yaptıklarını açıkladı ve eğer uygulanırsa ilk kez olacak olan bazı dersler için yaz okulu açacaklarını belirtti.

Matematik hayatımıza girdiği andan itibaren hayatımızın önemli bir parçası haline geliyor. Bir öğrenci veya herhangi bir birey, hayatında başarılı olmak istiyorsa hangi alanda olursa olsun belli bir matematik bilgisine ihtiyaç duyuyor. Dünya’da her yaşın, her kesimin ve her toplumun hayatında bu kadar önemli bir edinen matematik için Milli Eğitim Bakanlığı da açacağı Matematik yaz okullarıyla öğrencilerin bu dersteki eksikliklerini giderip öğrencilerin en sevdiği ders olması konusunda çalışmalar yürütüyor.

Yeni Kararları Bekletmeye Asla Tahammül Yok

Milli Eğitim Bakanı Özer bugün yaptığı açıklamalarda öğrencilerin özellikle matematik ve diğer derslerindeki eksikleri tamamlamaları için destekleme kursları kapsamında yaz okulları açılacağını söyledi. Bu proje ile özellikle matematik dersinin öğrencilerin en sevdiği ders haline gelmesi için çabalayacaklarını, beklemeye bir an bile tahammül etmeyeceklerini ve bu projeyi bir an önce hayata geçirip öğrencileri 2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılına daha hazır bir şekilde başlayacaklarını hedeflediğini belirtti.

Matematik Kursları 4. Sınıf ve 12. Sınıfa Kadar Olan Bütün Öğrenciler İçin Açılacak

Bakan Özer aynı zamanda yaptığı açıklamada yazın açılacak olan matematik kurslarının 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bütün sınıflarını kaplayacağını belirtti. Matematik kursları bu yaz itibari ile uygulanmaya başlanacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022