Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaYaşamTürkiye'den Somali'ye Aşı Yardımı

Türkiye’den Somali’ye Aşı Yardımı

Türkiye’den Somali’ye Aşı Yardımı. Türkiye’nin Mogadişu Büyükelçiliği Twitter hesabından Somali’ye Kovid-19 aşısı yardımı yapacağını duyurdu.

Türkiye’den Somali’ye Aşı Yardımı

Türkiye’den Somali’ye Aşı Yardımı. Kovid-19 vaka sayıları her geçen gün artıyor. Her ne kadar hem ülkemizde hem de dünyada vaka sayıları hızla artıyor olsa da, aşılama oranının fazla olması günlük hayatlarımızı aksatmadan yaşamamıza sebep oluyor. 

Geçtiğimiz günlerde aşılama oranımız fazla olduğu için Kovid-19 ile ilgili bütün kurallar kaldırıldı. Artık maske bile takmıyoruz ve eski hayatımıza geri döndük diyebiliriz. Tabi ki bu bizim ülkemiz için geçerli. Maalesef zor durumda ve yardıma ihtiyacı olan ülkelerde var.

Bunlardan biride Somali. Somali’de vaka sayıları gün geçtikçe artıyor ve aşılama çalışmaları sürüyor. Ülkemiz, Somali’ye 290bin aşı desteğinde bulunacağını Türkiye’nin Mogadişu Büyükelçiliği Twitter hesabından duyurdu.

Verilecek Olan 290 Bin Kovid-19 Aşısı Sinovac Olacak

Aynı zamanda yapılan açıklamada Somali’ye yapılacak olan 290 bin Kovid-19 aşısının Çin aşısı olan Sinovac olduğu belirtildi. Sinovac aşısı her ne kadar güçlü bir aşıda olsa yapılan testlerde son varyant olan Omicron üzerinde etkilerinin az olduğu kanıtlandı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022