Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaYaşamUçaklarda Cep Telefonunu Neden Kapatırız?

Uçaklarda Cep Telefonunu Neden Kapatırız?

Uçaklarda cep telefonunu neden kapatırız? Uçak yolculuğunda cep telefonlarını kapatmazsak ne olur? Uçakta telefonun açık olması uçağı düşürür mü? İşte yazımızın detayları…

Uçaklarda Cep Telefonunu Neden Kapatırız?

Uçaklarda Cep Telefonunu Neden Kapatırız? Uçak yolculuğuna çıktıysanız mutlaka telefonları kapatmanız gerektiğini duymuşsunuzdur. Uçaklar daha hareket etmeden hostesler mutlaka telefonları kapatmamızı daha sonrada belirli bir yüksekliğe geldiğimiz zamanda telefonları uçak modunda kullanabileceğimi söylerler. Peki bunun sebebi tam olarak ne? Telefonumuzu kapatmazsak uçak düşer mi? Yada neden kalkışta telefonları kapatırken belirli bir yüksekliğe gelince telefonları uçak modunda kullanabiliyoruz?

Uçaklarda Cep Telefonunu Neden Kapatırız?

Bunu en basit şekilde anlatacak olursak. Uçaklar yönlerini bulmak navigasyon kullanırlar. Uçaklarda genel olarak görüşle değil, navigasyon ile hareket ederler. Telefonların kullandığı frekanslar bu navigasyonda dalgalanmalara bununla birlikte konumların sapmasına sebep olabileceği için uçaklarda telefonlar kapatılır.

Belirli bir yüksekliğe geldiğinden ise telefonların uçak modunda kullanılmasına izin verilir. Uçak modunda telefonların mobil servisleri kapalı olur. Yani frekans kullanmazlar. Bu yüzden uçaklar havada iken telefonlar uçak modunda kullanılabilir.

Fakat uçakların kalkış ve iniş anında telefonlar mutlaka kapalı olmalıdır. Çünkü en önemli an uçağın iniş ve kalkış anıdır. Bu yüzden sizlerde uçakla seyahat ederken uçakların iniş ve kalkış anlarında telefonlarınızı tamamen kapatmayı unutmayın ve uçağında içinde sizlere için verilen uyarılara uyun.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022