Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversite Okumak Çok mu Zor?

Üniversite Okumak Çok mu Zor?

Üniversite okumak isteyen her öğrenci bu soruyu sormuştur mutlaka. ‘Üniversite okumak zor mu yoksa kolay mı?’ Bu çok merak edilen soruyu gelin sizler için cevaplandıralım.

Üniversite Okumak Çok mu Zor?

Üniversite Okumak Çok mu Zor? Her öğrencinin hayalidir üniversite okumak. Fakat bu hayalle birlikte bir korkuda kaplar insanı. Acaba üniversite kazandıktan sonra, üniversiteyi bitirebilir miyim? Gerçekten üniversitedeki dersler söylenildiği kadar zor mu? 

Aslında bu soru ve cevap üniversite okuduğunuz bölüme göre farklılık gösterebilir. Baktığımız zamanlar üniversitelerde yüzlere hatta binlere farklı bölüm var. Her bölüm ise kendi içinde zordur yada orta derecede zorluktadır.

Üniversite Okumak Çok mu Zor? Genel olarak üniversite okumak zor, orta yada kolay diyebileceğimiz net bir cevap veremeyiz. Çünkü bazı bölümler ( mühendislik, tıp, hukuk ) okuması oldukça zor bölümlerdi. Tabi bu zorlukta kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Eğer ki siz lise yıllarında ders çalışma alışkanlığı kazanmış bir öğrenciyseniz, üniversitede düzenli çalışarak normal 4 yıllık yada 2 yıllık eğitim ve öğretim hayatınızda okulunuzu uzatmadan bitirebilirsiniz. Bu tamamen sizin ne kadar emek verip ders çalıştığınıza bağlı bir konudur.

Üniversite Okumak Çok mu Zor? Üniversite liseye göre daha zordur. Bunun sebebi artık her dersin daha detayına inmenizden kaynaklıdır. Lisede yüzeysel gördüğümüz dersler, üniversite çok daha detaylı hale gelir. Okuduğunuz bölüm ile alakalı dersler eklenir ve hayatınızda ilk kez karşılaşacağınız terimler görürsünüz. Buda üniversite okumayı zorlaştırmaktadır.

Üniversite Okumak Çok mu Zor? Üniversitelerde derslerinize normal öğretmenler değil, prof. doç. gibi unvanlara sahip öğretim görevlileri girer. Buda konuları daha detaylı görmenize ve ister istemez dersin zorluğunu arttırabilen bir unsurdur. Ama yukarda dediğimiz şeyi yinelemekte fayda var, bir dersin yada üniversitenin zorluğu sizin ne kadar ders çalıştığınızla alakadır. Sonuçta çok zor üniversite veya bölüm denilen yerlerde de yüksek ortalama ile mezun olan bir çok öğrenci olabilir. Bu da demek oluyor ki başarmak isteyen zor yada kolay olduğuna bakmaksızın başarabiliyor. Her şey sizin elinizde…

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022