Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitede Finaller Online mı Olacak?

Üniversitede Finaller Online mı Olacak?

Bazı üniversiteler uzaktan eğitim kararı alırken öğrenciler finallerinde uzaktan eğitim ile yapılması için açıklama bekliyor. Üniversite final sınavları yüz yüze mi yoksa online mi olacak? Hangi üniversiteler final sınavlarını online yapacak? İşte haberimizin detayları…

Üniversitede Finaller Online mı Olacak?

Omicron varyantı sonrası ülkemizde ve dünyada vaka sayıları hızla artıyor. Hatta bugün yapılan açıklama göre dünyada Covid-19 vaka sayılarında rekor kırıldı. Bugün dünyada toplamda 1.2 milyon kişinin testi pozitif çıktı. Durum böyle olunca sadece ülkemizde değil bütün dünyada yasaklar ve eğitim için tekrardan uzaktan eğitim söz konusu oldu.

Üniversitelerde Bahar Dönemi Online mi Olacak?

Üniversitelerde yüz yüze eğitim devam ederken bazı üniversiteler online ve yüz yüze eğitimi birlikte yapıyor. Üniversitelerden bazıları ise sınavlarını online olarak yapıyor. Vize haftalarını online olarak yapan üniversiteler final sınavları için ise henüz bir açıklama yapmamıştı.

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminin sonuna gelirken üniversiteler yavaş yavaş uzaktan eğitim kararı almaya başladı. Uzaktan eğitim kararlarını ilk açıklayanlar KOÇ Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi oldu. Hacettepe ve Maltepe Üniversitelerindeki öğrenciler ise finallerin online olması için imza kampanyaları başlattı.

Finaller İçin Henüz Bir Açıklama Gelmedi

Finallerin online mi yoksa yüz yüze mi olacağına dair üniversitelerden henüz bir açıklama gelmedi. Bu konu ile açıklama geldiği zaman sitemizde haberini bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022