Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitelerde 2. Dönem Ne Zaman Başlıyor?

Üniversitelerde 2. Dönem Ne Zaman Başlıyor?

Üniversiteler için 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının güz dönemi geçtiğimiz haftalarda sona ermişti. Üniversite öğrencileri için bahar dönemi ne zaman başlayacak? Üniversitelerde 2. dönem ne zaman başlıyor? 2021 – 2022 bahar dönemi ne zaman başlayacak? İşte haberimizin detayları…

Üniversitelerde 2. Dönem Ne Zaman Başlıyor?

Üniversitelerde 2. Dönem Ne Zaman Başlıyor? Üniversiteler için final ve bütünleme haftaları geçtiğimiz hafta sona ermişti. Bütünleme sınavlarının sona ermesiyle üniversiteli öğrenciler için güz dönemi sona ermişti. Öğrenciler 2. dönemin ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı.

Üniversitelerin Akademik Takvimine Göre Değişiklik Gösterebilir

Öncelikle şunu söyleyelim her üniversite için akademik takvim farklı tarihler gösterebiliyor. Yani her üniversite için 2. dönem aynı gün başlamıyor. Bazı üniversitelerin bahar dönemi 14 Şubat 2022 tarihinde başlıyor, bazı üniversiteler için ise 21 Şubat 2022 tarihinde bahar dönemi başlayacak.

Üniversitelerde 2. Dönem Ne Zaman Başlıyor? Üniversitenizin bahar döneminin ne zaman başlayacağını bilmiyorsanız, kayıt olduğunuz üniversitenin akademik takvimine bakarak oradan sizin üniversiteniz için bahar döneminin ne zaman başlayacağını öğrenebilirsiniz.

Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Başlayacak?

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) Açıklama Yapmıştı

Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Başlayacak? Yükseköğretim Kurumu (YÖK) ise yaptığı açıklamalarda kararı tamamen üniversitelerin kendilerine bırakmıştı. Bir üniversite eğer ki okuldaki ve bulunduğu şehirdeki vaka sayısına baktığı zaman risk teşkil eden bir durumda ise uzaktan eğitim kararı verebilecekti.

Henüz 2. Dönem İle İlgili Açıklama Yapan Üniversite Olmadı

Üniversitelerde 2. Dönem Ne Zaman Başlıyor? Hangi Üniversiteler 2. Dönem Uzaktan Eğitime Başlayacak? Vaka sayıları her gün artıyor ve her gün yeni bir vaka artış rekoru kırılıyor. Durum böyle olunca üniversite öğrencileri uzaktan eğitime geçmek istediklerini üniversite rektörlüklerine bildiriyor. 2. dönem ile ilgili henüz uzaktan eğitim kararı veren bir üniversite yok. Şu an üniversitelerin bir çoğunda büt sınavları devam ediyor. Üniversitelerin 2. dönem ile ilgili kararlarını bütlerden sonra vereceğini düşünüyoruz. 2. dönem uzaktan eğitime geçen üniversiteler olursa, listesini sitemizden ulaşabileceksiniz. Sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022