Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitelerde 2. Dönem Ne Zaman Bitecek?

Üniversitelerde 2. Dönem Ne Zaman Bitecek?

Üniversitelerde 2. dönem ne zaman bitecek? Üniversitelerde bahar dönemi ne zaman sona erecek? Üniversitelerde finallerden sonra okullar ne zaman kapanacak? İşte haberimizin detayları…

Üniversitelerde 2. Dönem Ne Zaman Bitecek?

Üniversitelerde 2. Dönem Ne Zaman Bitecek? 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılını bu sene yüz yüze olarak başlamıştı. Eğitim ve öğretim yılının sonuna gelinirken üniversite öğrenceleri üniversitenin ne zaman kapanacağını merak etmeye başladı.

Üniversiteler ve diğer eğitim kurumlar Eylül ayında yüz yüze olarak eğitime başlamıştı. Uzun zamandan sonra yüz yüze eğitimin başlaması büyük heyecanla birlikte büyük bir korkuda yaşatmıştı. Vaka sayılarının tekrar yükselmesi ve okulların tekrardan uzaktan eğitime geçilmesi uzun bir süre gündemde kaldı.

Üniversitelerde 2. Dönem Ne Zaman Bitecek?

Sonrasında aşılama çalışmalarının çok hızlı gelişmesi ve alınan önlemler sayesinde yüz yüze eğitim hiç aksamadan devam etti ve devam ediyor. Özellikle üniversiteler için bu durum çok büyük önem taşıyordu. Çünkü üniversite öğrenciler farklı şehirlerden geldiği için ev bulmak ev tutmak ve yurt ayarlamak oldukça zordu ve bunca süreçten sonra verilecek bir uzaktan eğitim kararı bu kadar emeği boşa götürecektir.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerin yüz yüze eğitim veya uzaktan eğitim ile kararını üniversitelerin kendilerini bıraktıkları söylemişti ve üniversiteler bu kararla birlikte bir çok önlem alarak yüz yüze eğitime devam etti.

Bahar döneminin de yüz yüze olmasıyla birlikte üniversitelerde 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının tamamı yüz yüze yapılmış oldu.

Finallerden Sonra Üniversiteler İçin 2021 – 2022 Eğitim Ve Öğretim Yılı Bitmiş Olacak

Ülkemizdeki her üniversitenin sınav döneminin aynı olmamasıyla birlikte genel olarak finallerde Haziranın ilk haftası veya Mayıs ayının son haftası başlar ve biter. Eğer bir üniversite öğrencisi bütün derslerden başarılı olursa ve büte girmek zorunda değilse o üniversite öğrencisi için dönem bitmiş olur ve memleketine dönebilir. 

Eğer bir üniversite öğrencisi bir dersten başarısız olursa veya büte girmek isterse, finallerden sonra büt zamanını bekler ve büte girer. Bütlerin bittiği hafta ise bütün üniversite öğrencileri için dönem bitmiş olur ve yaz tatili başlar.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022