Cumartesi, Şubat 24, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitelerde Bahar Dönemi Online mi Olacak?

Üniversitelerde Bahar Dönemi Online mi Olacak?

Artan vaka sayıları sonrası gözler okullara ve özellikle üniversitelere döndü. Üniversitelerde 2.dönemin (Bahar Dönemi) uzaktan eğitim ile yapılacağı dedikoduları doğru mu? Üniversiteler 2.dönem uzaktan eğitime mi geçecek? Üniversitelerde bahar döneminin online olma ihtimali var mı? İşte haberimizin detayları…

Üniversitelerde Bahar Dönemi Online mi Olacak?

Üniversitelerde final haftaları yaklaşırken öğrenciler bahar döneminin online mi yoksa yüz yüze mi olacağını merak etmeye başladı.

Üniversiteler ilk Covid-19 vakası ülkemizde çıktıktan bir hafta sonra yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçmişti. O zamandan bu zamana 1 buçuk yıl gibi süre geçti. Üniversiteler 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılına yüz yüze olarak başladı ve 1 buçuk yıllık kapanma sona erdi.

Üniversitelerde 10 binlerce öğrenci kapasitelerine sahip oldukları için tabi ki orada Covid-19 vakası çıkma ihtimali daha yüksek. Her ne kadar Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerde önlemler alsa da (Bunların başında 2 doz aşı ve aşı kartı önlemleri var) vaka sayıları çıkıyor. Vaka sayılarının her gün arttığı bu dönemlerde ise üniversite öğrencileri uzaktan eğitime geçilebilir mi bunu soruyor.

Üniversitelerdeki Yüz Yüze Eğitim İçin Açıklamalar Gelmişti

Üniversitelerde Bahar Dönemi Online mi Olacak?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üniversiteler ile ilgili yaptığı açıklamalarda üniversitelerde yüz yüze eğitim kesintisiz bir şekilde devam edeceğini vurguladı. Aynı zamanda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise üniversite öğrencilerini aşı olmaya davet etti.

Artan Vaka Sayıları Sonrası Açıklama Gelmedi

Bu açıklamalar Omicron Varyantı öncesinde oldu. Omicron Varyantının tüm dünya ile birlikte ülkemizde de görülmeye başlanması okullardaki yüz yüze eğitimi nasıl etkileyeceğini gündeme getirdi. Vaka sayılarının hızla artması eğitimde riski artırıyor. Özellikle üniversiteler için çok daha büyük riskler teşkil ediyor.

Bazı üniversiteler finaller için uzaktan eğitim kararı almış olsa da bahar dönemi için henüz bir açıklama gelmedi. Fakat artan vaka sayılarına baktığımız zaman bahar döneminde üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesi muhtemel gözüküyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022