Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitelerde Dersler Yüz Yüze mi Olacak?

Üniversitelerde Dersler Yüz Yüze mi Olacak?

Her geçen gün okulların açılmasına yaklaşıyoruz. Gün geçtikte yüz yüze eğitim ile ilgili Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve bunun doğrultusunda üniversiteler açıklamalarda bulunuyor. Yüz yüze eğitim başlayacağına kesin diyebiliriz fakat derslerin hepsi yüz yüze eğitim ile mi işlenecek? İşte haberimizin detayları…

Üniversitelerde Dersler Yüz Yüze mi Olacak?

Üniversiteler, Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı eğitim kurullarına göre çok daha fazla öğrenciye sahip. Bu yüzden üniversiteler için yüz yüze eğitim daha zor ve riskli. Üniversiteler öğrencilerini 2 doz aşı konusunda uyarsa da artan vaka sayıları maalesef hiç iç açıcı değil.

Bu yüzden bazı üniversiteler yazılı olarak yaptıkları duyurularda derslerin hepsinin yüz yüze olarak yapılmayacağını söyledi. Bölümlerin uygulamalı dersleri dışında, bölüm derslerinin gereksinime göre eğer o ders uzaktan eğitim ile yapılmaya uygunsa ders uzaktan eğitim ile yapılacak.

Bazı Dersler Yüz Yüze Bazı Dersler Uzaktan Eğitim

Bu durumda öğrencilerin sadece yüz yüze yapılacak olan dersleri için okula gideceklerini, uzaktan eğitim ile olacak dersleri içinse evlerinden derslerine girebileceklerini söyleyebiliriz. Uzaktan eğitim olan derslerin sınavlarının yüz yüze mi yoksa yine uzaktan eğitim ile mi yapılacağı bilinmiyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022