Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitelerde Sınavlar Yüz Yüze mi Olacak?

Üniversitelerde Sınavlar Yüz Yüze mi Olacak?

YÖK üniversitelerde sınavların nasıl olacağı ile ilgili açıklama yaptı. Üniversitelerde yüz yüze eğitim hazırlıkları başlarken üniversite öğrencileri sınavların (vizelerin ve finallerin) yüz yüze mi yapılacağını merak etmeye başladı. Üniversiteler vizeler ve finaller yüz yüze mi yapılacak? Üniversitelerde sınavlar nasıl olacak? Üniversitelerde sınavlar yüz yüze mi olacak?

Üniversitelerde Sınavlar Yüz Yüze mi Olacak?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim güz dönemi üniversiteler için 13 Eylül günü başlayacak. Her ne kadar derslerin tam olarak ne zaman başlayacağı bilinmese de üniversitelerin 13 Eylül’de akademik takvimi başlıyor. Üniversitelerde yüz yüze eğitim yapılacak olsa dahi çoğu üniversite hibrit eğitim sistemini kullanacak.

Üniversitelere Aşı Zorunluğu mu Geliyor?

Bölümlere göre bazı dersler yüz yüze, bazı dersler ise uzaktan eğitim ile verilecek. Durum böyle olunca öğrenciler vize veya finallerin yüz yüze mi yoksa uzaktan eğitim ile mi yapılacağını merak ediyor. Üniversitelerde vizelerin yüz yüze değil de uzaktan yapılması daha muhtemel gözüküyor. Bölümlerdeki öğrenci sayısını baz alırsak bir bölümün hepsinin sınava girmesi o ortamdaki vaka sayısının artışına sebep olabilir.

Vizelerin Tam Olarak Nasıl Yapılacağı Kesin Değil!

Bazı üniversiteler vizelerin uzaktan eğitim ile olabileceğini açıkladı fakat bu karar tam olarak kesinleşmedi. Aynı zamanda sınavların yüz yüze veya uzaktan yapılması her üniversite için kendilerinin alabileceği bir karar olduğu için genel bir kanıya varmak oldukça zor. Bu konu ile ilgili henüz net bir karar verilmiş değil. Üniversitelerde sınavların (vizelerin – finallerin) yüz yüze mi yoksa uzaktan mı yapılacağı kesinleştiği zaman haberini sitemizde bulabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022