Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitelerde Uzaktan Eğitim Yeniden Şekilleniyor

Üniversitelerde Uzaktan Eğitim Yeniden Şekilleniyor

Üniversitelerde uzaktan eğitim yeniden şekilleniyor. YÖK Başkanı Erol Özvar üniversiteler için yeni bir uzaktan eğitim programı üzerinde çalıştıklarını ve bunu yakın zamanda açıklayacaklarını söyledi. İşte haberimizin detayları…

Üniversitelerde Uzaktan Eğitim Yeniden Şekilleniyor

Üniversitelerde uzaktan eğitim yeniden şekilleniyor. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar yaptığı basın açıklamasında uzaktan eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kovid-19’un hayatımıza girmesiyle birlikte ilk kez eğitim ve öğretim tamamen uzaktan eğitime dönmüştü ve bu şekilde uzaktan eğitim hayatımıza girmiş oldu.

Uzaktan Eğitime Geçilme İhtimali Var mı?

Milli Eğitim Bakanı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı çoğu zaman, artık uzaktan eğitimin hayatımızda kalıcı olacağını yüz yüze eğitim devam etsene de hayatımızda yer edeceğini söylemişlerdir.

Pandemi ile birlikte uzaktan eğitimin fazlasıyla kullanılması, uzaktan eğitimin hem iyi hem de kötü yanlarını da net bir şekilde görmemize sebep oldu. Uzaktan eğitim ile yeni tanışmamız ve sonrasında bu alışmamız aslında uzaktan eğitiminde ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu bize göstermiş oldu.

”Uzaktan Eğitim ile İlgili Çalışmalar Sürüyor, Yakında Açıklayacağız”

YÖK Başkanı Erol Özvar uzaktan eğitim için ise önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle üniversiteler için uzaktan eğitim ile ilgili yeni çalışmalar yaptıklarını ve bunları yakın bir zamanda duyuracaklarını söyledi. 

Uzaktan eğitim ile gördük ki bazı dersler gerçekten okula gidilmeden evden de öğrenilebiliyor. Uygulamaları derslerin okulda görülmesi tabi ki mecburi fakat uzaktan eğitim ile üniversite öğrencilerinin ders yükü bir nebzede olsa hafifleyecektir. Üniversiteler için çalışılan bu uzaktan eğitim modelinin nasıl olacağını bizlerde çok merak ediyoruz. Fakat şundan eminiz ki, çok büyük fayda sağlayacaktır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022