Cuma, Şubat 23, 2024
Ana SayfaEğitimÜniversitelerde Vizeler Yüz Yüze mi Yapılacak?

Üniversitelerde Vizeler Yüz Yüze mi Yapılacak?

Üniversitelerde vize zamanı yaklaşırken, vizelerin (sınavların) tam olarak nasıl yapılacağını bilmeyen üniversite öğrenciler var. Bu haberimiz onlar için. Üniversitelerde vizeler yüz yüze mi yoksa online olarak mı yapılacak? İşte haberimizin detayları…

Üniversitelerde Vizeler Yüz Yüze mi Yapılacak?

1.5 buçuk yıllık bir aradan sonra üniversiteler yüz yüze eğitim başlamıştı. Ülkemizdeki üniversiteler, şehirlerindeki Kovid-19 vaka sayısına göre hibrit eğitim modeli kullanmaya başlamıştı. Üniversitelerde bazı dersler yüz yüze işlenirken bazı derslerde uzaktan eğitim ile işlenmeye başlanmıştı.

Üniversitelerde eğitim sorunsuz bir şekilde devam ederken vize dönemi yaklaştık. Her yıl Kasım ayının 2. veya 3. haftası başlayan vize haftalarına yaklaşırken öğrenciler vizelerin nasıl olacağını merak etmeye başladı. Üniversitelerde ki öğrenci sayısının çokluğu sınavlar esnasında kalabalık yaratacağın bazı üniversiteler sınavlarını hibrit olarak yapacağını açıkladı.

Her üniversite aynı olmadığı için, ülkemizdeki üniversitelerden bazıları online olarak vizelerini yapacağını açıklarken bazıları da öğrencileri çoklu sınıflara bölerek riski azaltıp yüz yüze olacağını söyledi. Okuduğunuz üniversitenin duyuru sayfasına girerek vizelerin yüz yüze mi yoksa hibrit olarak mı yapılacağını öğrenebilir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022