Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaEğitimUzaktan Eğitime Geçen Okul Var mı?

Uzaktan Eğitime Geçen Okul Var mı?

Uzaktan eğitime geçen okul var mı? Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer yaptığı basın açıklamasında okulların ilk iki haftalık durumunu değerlendirdi ve yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçen okul olup olmadığı sorusunu yanıtladı. İşte haberimizin detayları…

Uzaktan Eğitime Geçen Okul Var mı?

Ülkemizde aşılama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor fakat vaka sayıları halen kritik seviyelerde. Durum böyle olunca yüz yüze eğitimde risk artıyor. 6 Eylül günü başlayan yüz yüze eğitim sonrası Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullarda aldığı Kovid-19 önlemlerini birebir uyguladı ve başarılı sonuçlar aldı.

Yüz yüze eğitime ara vermeden devam etmek isteyen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aldığı önlemlerden herhangi bir taviz vermeden devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ilk iki hafta için herhangi bir okulun yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçmediğini açıkladı. Yani ülkemizde bütün okullar şuan için yüz yüze eğitim tam zamanlı devam ediyor.

Peki Okulların Uzaktan Eğitime Geçme İhtimali Var mı?

Bu soruya cevap vermek çok zor fakat tabi ki var. Geçtiğimiz haftalarda Koronavirüs bir mutasyon daha geçirdi. Mutasyonlu olması bulaşıcılığını arttırıyor ve tabi ki buda ülkemizde vaka sayısının artmasına sebep olabilir. Durum böyle olunca vaka sayıları beklenmedik rakamlara ulaşabilirse maalesef okullarda tekrar uzaktan eğitime geçilebilir. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bu konu ile ilgilide okulların en sona kapanacak yerler olduğunun altını çizdi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022