Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaEğitimUzaktan Eğitime Geçilme İhtimali Var mı?

Uzaktan Eğitime Geçilme İhtimali Var mı?

Uzaktan eğitime geçilme ihtimali var mı? Yüz yüze eğitim tüm hızıyla devam ederken artan vaka sayıları yüz yüze eğitimde ‘Acaba uzaktan eğitime geçilebilir mi?’ sorusunu uyandırmaya başladı. Peki yüz yüze eğitim tekrar yerini uzaktan eğitime bırakabilir mi? İşte haberimizin detayları…

Uzaktan Eğitime Geçilme İhtimali Var mı?

Vaka sayıları geldi günlük 30bine kadar çattı. Durum, böyle olunca tekrar yasaklar gelecek mi, okullarda tekrar uzaktan eğitime geçilecek mi diye sorular sorulmaya başlandı. Tablo böyle olunca böyle soruların gelmesi de gayet normal. Okullardaki yüz yüze eğitime baktığımız zaman ilk 2 haftada sorunsuz bir şekilde devam ediyor diyebiliriz.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı iki haftalık değerlendirmede de herhangi bir okulun uzaktan eğitime geçmediğini ve ülkemizde bütün okullarda şuan için yüz yüze eğitim devam ettiğini söyledi. Fakat bu uzaktan eğitime geçilmeyecek anlamına gelmiyor. Koronavirüsün tekrar mutasyon geçirmesi günden güne artan vaka sayıları maalesef uzaktan eğitim ihtimalini doğuruyor. Aşılama çalışmaları tüm hızıyla devam etse de vaka sayıları çok kritik seviyelerde.

‘En Son Kapatılacak Yerler Okullar’

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda ilk açılan yerlerin okullar olduğunu ve tekrar yasaklar gelse bile en son kapatılacak yerlerin okullar olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullarda yüz yüze eğitim yapmak için gerekli bütün çabayı sergiliyor. Umarız tekrardan uzaktan eğitime geçilmeden vaka sayıları kontrol altına alınır. Ama şuan ki durumda yüz yüze eğitimde uzaktan eğitime geçilme ihtimali gün geçtikçe artıyor diyebiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022