Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaTeknolojiWindows 11 Ne Zaman Yayınlanacak?

Windows 11 Ne Zaman Yayınlanacak?

Windows 11 ne zaman yayınlanacak? Windows 11 için hangi sistem özellikleri gerekli? Her bilgisayar Windows 11 güncellemesi alacak mı? Windows 11’in çıkış tarihi belli oldu. Milyonlarca Windows kullanıcısı Windows 11’in ne zaman çıkacağını merak ediyordu. Bugün Microsoft tarafından bir açıklama geldi ve Windows 11’in çıkış tarihi verdi. Windows 11 ne zaman çıkacak? Windows 10 kullanıcıları Windows 11’e yükseltebilecek mi? Windows 11 nasıl yüklenir? İşte haberimizin detayları…

Windows 11 Ne Zaman Yayınlanacak?

Microsoft bugün yaptığı açıklamada Windows 11’in 5 Ekim tarihinden itibaren kullanıma sunacağını açıkladı. Windows 10 kullanan herkes otomatik olarak Windows 11 güncellemesi alacak. Kullanıcılar Windows 11’i yüklemek için bilgisayarınıza ekstra bir şey yapmaya gerek kalmadan normal bir güncelleme gibi alacaklar.

Resmi Lansmandan Önce Windows 11 Nasıl İndirilir ve Test Edilir?

Windows 11’in Yeni Özellikleri

Windows 11, Android uygulamalarını tıpkı telefonunuzda olduğu gibi bilgisayarınızda çalıştırmanıza da olanak tanır, ancak bu uygulamaların aşina olabileceğiniz ana Google Play Store yerine daha küçük Amazon Appstore’dan yüklenmesi gerekir.

Oyuncular için Xbox platformuyla çok daha sıkı bir uyum bulunuyor. Xbox Game Pass doğrudan yerleşik olacak ve aynı ağ üzerinde Microsoft’un oyun konsollarından oyun akışı yapabileceksiniz. Xbox Series X ve Xbox Series S’de yerleşik olarak bulunan iki teknoloji de Windows 11’e geliyor: Daha dengeli grafikler için AutoHDR ve diskte kayıtlı oyun varlıklarına daha hızlı erişim için DirectStorage.

Windows 11’i Test Edin

Microsoft, Windows 11 için (1 GHz CPU ve 4 GB RAM içeren) minimum sistem gereksinimlerini yayınladı, ancak şimdilik bazılarından feragat ediyor. Başka bir deyişle, bilgisayarınız bu gereksinimleri karşılamasa bile yeni işletim sistemini deneyebilirsiniz. Ancak bunu yaparsanız, bir beta testinde normalde göreceğinizden daha fazla hata ve sorun görebileceğiniz için, riski size ait olmak üzere yaparsınız.

Bir web tarayıcısında bu sayfaya giderek ve Microsoft hesabınızla oturum açarak Windows Insider Programına katılabilirsiniz. Ayrıca PC’nizdeki Windows Ayarları’na gidebilir ve Güncelleme ve Güvenlik’i, ardından Windows Insider Programı’nı ve son olarak Başlayın’ı seçebilirsiniz. Sihirbaz, bilgisayarınız Windows 11 için minimum gereksinimleri karşılamıyorsa sizi uyaracak, ancak yine de devam edebileceksiniz. Linkteki dil İngilizce olarak görünecektir, translate yardımıyla çevirebilirsiniz.

Windows 11 beta sürümünü indirmek ve bilgisayarınıza kurmak için ekrandaki talimatları izleyin. İndirilip kurulduktan sonra yalnızca işletim sistemi değişmiş olacak, bu da tüm dosyalarınız, klasörleriniz ve uygulamalarınızın yerinde kalacağı anlamına geliyor. Bir Windows Insider olarak, resmi lansmanından sonra bile gelecekte Windows 11’in önizleme yapılarını almaya devam edeceksiniz, bu da şirketin yayınladığı güncellemeleri önceden test edebileceğiniz anlamına geliyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022