Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimYağmurda Koşarsak Daha Az Islanır mıyız?

Yağmurda Koşarsak Daha Az Islanır mıyız?

Yağmurda Koşarsak Daha Az Islanır mıyız? Yağmur yağarken koşarsak daha az ıslanır mıyız? Yağmurlu havalarda koşmak mantıklı bir hareket mi? İnsanlar yağmurlu havalarda neden koşar? İşte yazımızın detayları…

Yağmurda Koşarsak Daha Az Islanır mıyız?

Yağmurda Koşarsak Daha Az Islanır mıyız? Yağmur yağarken insanların koştuklarını görürüz. Bunu bizde yapıyoruz. Bunu yaparken bunun mantılı bir hareket olup olmadığını bilmeden refleks şeklinde yapıyoruz. Peki bu yaptığımız mantıklı bir şey mi? Koşarsak gerçekten daha az ıslanır mıyız?

Yağmurda Koşarsak Daha Az Islanır mıyız?

Aslında bu sorunun cevabı hem hayır hem de evet. Sizin ne kadar ıslanacağınız hacminizle alakalı bir durumdur. Yani kapladığınız yere göre ıslanırsınız. Ne kadar çok yer kaplarsanız o kadar çok ıslanırsınız, ne kadar az yer kaplarsanız o kadar az ıslanırsınız.

Yağmur yaparken birim kareye düşen yağmur damlası miktarı aynıdır. Yani sizin koşmanız veya yürümeniz birim zamanda size değecek olan yağmur miktarını değiştirmez. Size basit bir şekilde anlatacak olursak eğer, yürürken üstünüze 1 dakika içinde 50 yağmur damlası değiyorsa, koştuğunuz zamanda 1 dakika içinde üstünüze yine 50 yağmur damlası değecektir. Bu durumdan baktığımı zaman koşmanızın hiç bir anlamı yok gibi duruyor.

Fakat koştuğunuz zaman varacağınız yere daha kısa sürede vardığınız için daha az ıslanmış olursunuz. Kısaca özetleyecek olursak eğer, 1 dakikada koşarsanız ve 1 dakika yürürseniz bu iki zamanda da eşit miktarda ıslanmış olacaksınız. Koşmanız sadece süreyi kısaltacaktır bu yüzden daha az ıslanmış olmuş olacaksınız. Sizde yağmurlu havada koşanlardan mısınız?

Merak ettiğiniz ve cevabını bulamadığınız soruları yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bizler o soruların cevaplarını sizler için araştırıp cevabını sizlerle paylaşacağız.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022