Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimYaz Dönemi Destekleme Kursları Ne Zaman Olacak?

Yaz Dönemi Destekleme Kursları Ne Zaman Olacak?

Yaz Dönemi Destekleme Kursları Ne Zaman Olacak? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer az önce yaptığı açıklamada Bakanlığın bu sene ilk kez uygulayacağı Yaz Okulu için başvuruların ne zaman başlayacağına dair bilgiler verdi. İşte haberimizin detayları…

MEB Yaz Okullarına Ne Zaman Başvuru Yapılacak?

Yaz Dönemi Destekleme Kursları Ne Zaman Olacak? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer az önce yaptığı açıklamada Bakanlığın bu sene ilk kez uygulayacağı Yaz Okulu için başvuruların ne zaman başlayacağına dair bilgiler verdi. 

Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı basın açıklamasında 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bütün sınıfları kapsayan ve bu sene ilk kez açılacak olan yaz okulunun duyurusunu yapmıştı. Açıklamanın ardından herkes yaz okulunun ne zaman başlayacağını ve başvuruların ne zaman olacağını merak etmeye başlamıştı. Bakan Özer bugün bu sorulara cevap verdi.

Yaz Dönemi Destekleme Kursları 4 Temmuz ile 28 Ağustos Tarihlerinde Yapılacak

Bakan Özer yaptığı açıklamada milyonlarca öğrencinin merak ettiği soruyu yanıtladı. Yaz Dönemi Destekleme Kursları (Yaz Okulu) 4 Temmuz ile 28 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Yaz okullarında öğrencilerin hem eğlenmesini hem de öğrenmesini isteyen Milli Eğitim Bakanlığını haftalık ders saatlerini oldukça az tuttu. 

Yaz okulları için belirlenen haftalık ders saati sadece 12 saat. Bakanlık çocukların sıkılmaması ve hevesle öğrenmesi açısından haftada 12 saat olacak şekilde dersleri saatlerini ayarlandığını söyledi. Öğrenciler yaz okulu boyunca toplamda 48 saat ders görecekler.

MEB'ten Bayram Mesajı

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer yaptığı açıklamada bu sene Bakanlığın ilk kez gerçekleştireceği yaz okulu uygulaması için başvuruların 15 Haziran ile 18 Haziran arasında yapılacağını söyledi.

Bakan Özer yaptığı açıklamada 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının yaz okulu ve 2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılının yaz okulu için kılavuzların hazır olduğunu belirtti.

Yaz Dönemi Destekleme Kurları İçin Öğretmen Başvuruları 11 Haziran ile 14 Haziran Arasında Olacak

Yaz okulunda görev almak isteyen öğretmenler ve ücretli öğretmenler için, Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre başvurular 11 Haziran ile 14 Haziran tarihlerinde olacak.

Öğrencilerin Başvuruları 15 Haziran ile 18 Haziran Arasında Olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada, öğrencilerin istedikleri illerden yaz dönemi destekleme kurslarına katılabilecekleri ve başvurularının 15 Haziran ile 18 Haziran tarihine kadar yapılacağını söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022