Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaEğitimYaz Okullarına Katılım Yüksek miydi?

Yaz Okullarına Katılım Yüksek miydi?

Yaz okullarına katılım yükse miydi? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığının bu sene ilk kez düzenlendiği yaz okullarına katılım oranını ve öğrenci sayısını açıkladı. İşte haberimizin detayları…

Yaz Okullarına Katılım Yüksek miydi?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının son ermesiyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu yıl ilk kez yapılan yaz okullarını başlatmıştı. Pandemi sürecinde 1 yıl boyunca uzaktan eğitimde olan öğrencilerin eksikliklerini yaz okulu ile tamamlamayı planlayan Milli Eğitim Bakanlığı yaz okulu için özel olarak hazırladığı “Yaz Okulu Etkinlik Kitapları” ile kursu destekledi.

4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bütün sınıflar için açılan yaz kurslarına katılım oldukça fazla oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı açıklamada yaz okullarına yaklaşık 1 milyon öğrencinin katıldığını duyurdu.

2022 - 2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Ne Zaman Başlıyor?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada yaz okullarındaki öğrencilerin Matematik ve İngilizce olmak üzere bilim sanat merkezlerinin bilim ve sanat yaz okullarında yaklaşık 1 milyon öğrencinin katılımı ile gerçekleştiğini söyledi.

Matematik İçin Yaklaşık 17 Bin Kurs Açıldı

Bakan Özer yaptığı basın açıklamasında Matematik dersi içi yaklaşık 17 bin kursun açıldığını ve bu kurslara toplamda 415 bin öğrencinin katıldığını söyledi.

İngilizce İçin 16,300 Kurs Açıldı

Bakan Özer yaptığı basın açıklamasında İngilizce dersi için yaklaşık 16 300 kursun açıldığını ve bu kurslara toplamda 327 bin öğrencinin katıldığını söyledi.

Toplamda Açılan Kurs Sayısı 27 bin 860

Toplamda açılan kurslara baktığımız zaman 27 bin 860 gibi çok yüksek bir sayıya ulaşan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 742 bin öğrenciye ev sahipliği yaptı ve çok yüksek bir oran yakaladı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022