Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimYaz Tatilinde KYK Bursu veya Kredisi Yatmaya Devam Eder mi?

Yaz Tatilinde KYK Bursu veya Kredisi Yatmaya Devam Eder mi?

Yaz Tatilinde KYK Bursu veya Kredisi Yatmaya Devam Eder mi? KYK burs ve kredisi kaç ay veriliyor? Üniversite hayatı boyunca burs ve kredi alabilir miyiz? Yaz tatilinde KYK bursu veya kredisi yatmaya devam eder mi? İşte haberimizin detayları…

Yaz Tatilinde KYK Bursu veya Kredisi Yatmaya Devam Eder mi?

Yaz Tatilinde KYK Bursu veya Kredisi Yatmaya Devam Eder mi? KYK burs ve kredileri üniversiteli öğrencilerin okurken maddi açıdan onları rahatlatan ve yıllardır bulunan bir uygulama. Durumu kötü olan öğrenciler Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) başvuru yaparak burs alabilme imkanı oluşturuyor. KYK ise öğrencilerin maddi durumlarına göre onları geri ödemesiz kredi (burs) veya geri ödemeli şartıyla kredi veriyor.

Hangi Durumlarda Burs Krediye Çevrilir?

Üniversite burs ve krediler üniversitenin başladığı günden itibaren her ay düzenli olarak KYK’ nın açmış olduğu öğrenciye özel Ziraat Bankası hesabına yatırılır. Bu olay öğrenci mezun olana kadar üniversite hayatı boyunca devam eder. Yani ön lisans okuyan bir öğrenci 2 yıl boyunca burs veya kredi alabilir, aynı zamanda lisans okuyan bir öğrenci 4 yıl boyunca kredi veya burs alabilir.

Yaz Tatilinde KYK Bursu veya Kredisi Yatmaya Devam Eder mi?

Evet alır. Bir öğrenci kredi veya burs almaya başladıktan sonra ödemeler Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında devam eder. Yazın burs ve kredi ödemesi devam eder.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022