Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaEğitimYKS Başvuru Ücretini Ödemezsek Ne Olur?

YKS Başvuru Ücretini Ödemezsek Ne Olur?

2022 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) başvuruları bugün başladı. Yakın tarihte de ücretler ödenmeye başlanacak. Peki Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) başvuru ücretini ödemezsek ne olur? YKS Başvuru ücretini ödemeden sınava girebilir miyiz? İşte haberimizin detayları…

YKS Başvuru Ücretini Ödemezsek Ne Olur?

YKS Başvuru Ücretini Ödemezsek Ne Olur? Her yıl öğrencilerin üniversitelere gidebilmeleri için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) yapılıyor. Bunun gibi bir çok sınavı yapan ÖSYM bu sınavlar için belirli ücretler alıyor.

Öğrenciler sınavlara başvuru yaparken bu ücretleri ödüyor. Peki bu ücreti ödemezsek ne olur? Bir sınava başvuru yaparken, bu sınav sadece YKS değil başka bir sınavda olabilir, eğer ki ücretini ödemezsek, yaptığımız başvuru geçersiz sayılır ve sınava giremeyiz. Yani sınav için yapılan başvuru işleme alınmaz. Bu yüzden sınava girmek isteyen öğrenciler sınav ücretini yatırmak zorundadır.

2022 YKS Ne Zaman Yapılacak?

YKS Başvuru Ücretini Ödemezsek Ne Olur? 2022 YKS Başvuruları Başladı. Ne Zaman Sona Erecek? Toplam 2 oturumdan oluşan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS), ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 18 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. İkinci oturum olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) 19 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022