YKS Ek Tercih Başvuru Ücreti Nereye Yatırılıyor?

YKS ek tercih başvuru ücreti nereye yatırılıyor? YKS ek tercihler nasıl yapılır? YKS ek tercih ücreti nasıl yatırılır? YKS ek tercihlerinde kaç adet tercih hakkı bulunuyor?

YKS Ek Tercih Başvuru Ücreti Nereye Yatırılıyor?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercih günleri için henüz bir tarih verilmese de yakın bir zamanda ek tercihler başlayacak. YKS ek tercih günleri yaklaşırken normal tercih ile yerleşemeyen öğrenciler 2.tercihleri yani ek tercihleri bekliyorlar. Eğer ek tercihin kimler için olduğunu bilmiyorsanız ‘YKS ek tercihlere kimler başvurabilir?‘ yazımızdan ulaşabilirsiniz.

YKS ek tercih ücretinin yatırmak için herhangi bir bankamatiğe gitmeden evinizden yapabilirsiniz. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ek tercih ücretlerini ÖSYM (ÖDEME) yerinden herhangi bir kredi ve banka kartı ile kolay ve güvenilir bir şekilde yatırabilirsiniz.

2021 YKS Ek Tercih Ücreti Ne Kadar?

YKS ek tercih ücreti geçen sene 20 TL olarak belirlenmişti. Bu sene 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercihleri için ise belirlenen ücret 25 TL. Ek tercih yapmak isteyen adaylar ek tercih ücreti olan 25 TL’yi yatırmak zorundadır. Ek tercih ücretini yatırmayan öğrencinin tercihleri işleme alınmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!