Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimYKS Giriş Belgeleri Açıklandı 2021

YKS Giriş Belgeleri Açıklandı 2021

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav giriş belgelerini öğrencilerin erişime açtı.  Sınav giriş yerlerine nereden ulaşabiliriz? YKS’ ye kaç gün kaldı? İşte haberimizin detayları…

YKS Giriş Belgeleri İçin Geri Sayım

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) her sene olduğu gibi bu senede Haziran aynının son haftasında yapılacak. Sınava yaklaşık 2 hafta kalmışken öğrenciler sınav giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav giriş belgelerinin öğrencilerin erişime açtı.

Ama her sene olduğu gibi biliyoruz ki Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınava yaklaşık 1 buçuk hafta kala sınav giriş belgelerini yayınlıyor. Bu senede her sene olduğu gibi sınava hafta kala sınav giriş belgelerini açıkladı ve öğrencilerin erişimine sundu.

YKS 26 Haziran ve 27 Haziran’da Yapılacak

Sınav giriş belgelerini ÖSYM’ nin sayfasından ÖSYM şifrenizle öğrenebilirsiniz. Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) her sene olduğu gibi bu senede 2 oturum şeklinde yapılacak. 26 Haziran’da ilk oturum olan TYT, 27 Haziran’da ise AYT yani ikinci oturum gerçekleştirilecek.  Sınav giriş yerinizi öğrenmek istiyorsanız ÖSYM Sınav Giriş Yerleri ne tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022