Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimYKS Ne Zaman Yapılacak?

YKS Ne Zaman Yapılacak?

YKS Ne Zaman Yapılacak? YKS’ ye Kaç Gün Kaldı? YKS Ertelenecek mi? Sınav Giriş Belgeleri Ne Zaman Belli Olacak?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) başvuruları geçtiğimiz aylarda başladı ve bitti. Başvurular bittikten sonra öğrencilerin gözü kulağı sınavın yapılacağı zamana döndü. Peki YKS ne zaman yapılacak?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) başvuruları bundan 3 ay önce Şubat ayında başlamıştı. Yaklaşık 2 hafta süren başvurular sonrasında 17 – 18 Mart tarihinde bir günlük geç başvuru başladı. Başvurular tamamlandıktan sonra öğrenciler sınava kaç gün kaldığını heyecanla beklemeye başladı.

YKS 26 Haziran ve 27 Haziran olmak üzere 2 günde 2 oturum şeklinde yapılacak.  26 Haziran günü TYT ( Temel Yeterlilik Testi ) yapılacak. Burada bütün öğrenciler temel derslerden oluşan sınavlarını olacaklar. 27 Haziran günü iste AYT yani Alan Yeterlilik Testi’ ne girecekler. Öğrenciler bu sınavda kendi alanlarına göre derslere ayrılmışlar sınavları olacaklar. Yükseköğretim Kurumlar Sınavına toplam 29 gün kaldı. 29 gün sonra üniversite sınavı gerçekleştirilecek.

YKS Sınav Giriş Belgeleri Sınava 1 Hafta Kala Açıklanacak

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) giriş belgeleri için henüz bir açıklama yok. Ama her sene Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından sınava bir hafta kala açıklıyor. Bu senede 15 Haziran sonrası sınav giriş belgelerinin açıklanacağını söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022