Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimYKS Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

YKS Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) için bekleyiş sürüyor. Sınav günü beklenirken milyonlarca öğrenci sınav giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bu konuyla ilgili açıklama yaptı mı? YKS Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak? İşte haberimizin detayları…

YKS Sınav Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Milyonlarca öğrenci heyecanla Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS)’ nin yapılacağı günü bekliyor. YKS 26 Haziran ve 27 Haziran olmak üzere 2 günde gerçekleştirilecek. Öğrenciler ilk gün TYT ikinci gün ise AYT sınavlarına girecek.

Artan vaka sayılarından sonra birçok kişi sınavın ertelenme olasılığını konuşuyor ve soruyordu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’de sınav takvimini açıkladığında bu tarihleri olası kovid-19 vaka sayısına göre değişebileceğini belirtmişti. Tam kapanmadan sonra ülkemizde vaka sayıları oldukça düştü. Bununla birlikte sınavlar içinde herhangi bir erteleme kararı çıkmadı.

15 Haziran’dan Sonra Sınav Giriş Yerleri Açıklanacak!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav giriş yerleri ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Her sene olduğu gibi bu senede sınava 1 hafta kala yani Haziranın 15’inden sonra sınav giriş yerlerinin açıklanması bekleniyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022