Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimYKS Tercihleri İçin Ücret Ödenecek mi?

YKS Tercihleri İçin Ücret Ödenecek mi?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı tercihleri 5 Ağustos günü başlıyor. Peki tercihleri yaparken herhangi bir bankaya para yatıracak mıyız? YKS ek tercihler için ücret yatıracak mıyız? İşte haberimizin detayları…

YKS Tercihleri İçin Ücret Ödenecek mi?

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) akademik takvimine göre 5 Ağustos günü başlayacak. Toplamda 8 gün sürecek olan 2021 YKS tercih günleri 13 Ağustos günü sona erecek. Şimdi gelelim ilk sorumuza.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı tercihlerini yaparken ÖSYM bize 24 tercih hakkı sunuyor. Peki biz bu tercihleri yaparken herhangi bir ücret ödeyecek miyiz? Hayır herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) şu zamana kadar sınav tercihleri için adaylardan herhangi bir ücret talep etmedi.

Ek Tercihler İçin Durum Daha Farklı

ÖSYM her sene olduğu gibi bu senede ilk yapılacak olan tercihlerde herhangi bir ücret talep etmiyor. Ama tercih yaptınız kazanamadınız veya müsait olamadığınız için tercih yapamadınız. Bundan sonra devreye ek tercih günleri giriyor. Ek tercih günleri henüz netlik kazanmasa da üniversite adayları ek tercih yaparken küçük bir miktar para yatırmak zorunda. 2020 YKS ek tercihleri için bu ücret 20 TL idi. 2021 YKS Ek tercih içinse herhangi bir fiyat belirtilmedi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022