Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaEğitimYKS'de Başarılı Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

YKS’de Başarılı Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

2022 YKS’de başarılı olmak için ne yapmalıyım? Yükseköğretim Kurumlar Sınavına girecek olan bir öğrenci nasıl başarılı olabilir? YKS’ye nasıl hazırlanmalıyım?

YKS’de Başarılı Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

YKS’de Başarılı Olmak İçin Ne Yapmalıyım? Yükseköğretim Kurumlar Sınavına (YKS) artık çok az bir süre kaldı. Öğrenciler hayallerindeki üniversiteye ve mesleğe kavuşmak için var gücüyle çalışıyorlar. Peki bu kadar önemli olan ve hayatımızı etkileyecek olan bu sınavdan başarılı olmak için ne yapmalıyız?

Toplam 2 oturumdan oluşan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS), ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 18 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. İkinci oturum olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) 19 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

Sınava şuandan itibaren 3 aydan az bir süre kaldı. Artık öğrencilerin konularını bitirdiklerini varsayarak tavsiyelerimizi sunmak istiyoruz. 

Bol Bol Kitap Okuyun

Evet biliyoruz. Şuan bu ilk tavsiyeyi okuyan bir öğrenci ”Of ya ne kitabı!” dediğini duyar gibiyiz. Emin olun bizde sizin geçtiğiniz yollardan geçtik ve kitap okumanın sadece bilgi açısından değil, aynı zamanda okuduğunuzu anlama gücünüzü ve hızını arttırdığını görmüş olduk. Yeni nesil sorulara baktığımız zaman Matematik gibi sadece işlem olan sorularda bile çok uzun sorular karşımıza çıkıyor. Burada önemli olan hızlı bir şekilde okumak ve okuduğunuzu ilk seferde anlamak. Kitap okumanız bu soruları daha hızlı okuyup, anlamanızı ve aynı zamanda sonuca ulaşmanızı sağlar. Bu yüzden size göre sıkıcı bile olsa her gün kitap okumayı ihmal etmeyin. Emin olun sınavda çok fazla faydasını göreceksiniz.

Her gün Sınav Saatinde Deneme Çözün

Hepimiz biliyoruz ki, Yükseköğretim Kurumlar Sınavı olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) saat 10:15’te yapılıyor. Durum böyle olunca öğrencinin tam o saatte zihninin açık ve sınava hazır olması gerekiyor. Buda sadece deneme sınavı çözerek mümkün olabilir. Bizler zamanında sınava çalışırken tam bu zamanlarda sınav gününe kadar neredeyse her gün 10:15’te kendimizi denem sınavı yapıyorduk.

Bu şekilde yaptığımız zaman beynimiz o saatte soru çözmeye ve aynı zamanda kendini açık tutmaya alışır. Çoğumuz sabah uyandığımızda zihnimiz açık olmadığı için okuduğumuz soruyu bile anlamakta güçlük çekiyoruz. Sabah her gün sınav saatinde deneme çözmeniz bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Tabi bununla birlikte zamanı da yönetmeyi öğreneceksiniz. Çünkü çoğu öğrenci sınavda süre sıkıntısı çekiyor. Sınav çıkışında sürenin yetmediğine yakınıyor. Deneme çözmeniz süre yönetimini de olumlu yönde etkileyecektir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?