Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaEğitimYÖK Açıkladı Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Yapılacak!

YÖK Açıkladı Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Yapılacak!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) az önce yaptığı açıklamada 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılında üniversitelerin yüz yüze eğitim yapacağını açıkladı. Üniversitelerin akademik takvimi ne zaman başlıyor? Üniversiteler yüz yüze eğitime ne zaman başlıyor? Aşı olmayan öğrenciler okula alınmayacak mı? Üniversitelerde aşı şartı var mı?

YÖK Açıkladı Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Yapılacak!

Milyonlarca üniversite öğrencisi üniversitelerde yüz yüze eğitim olup olmayacağını merak ediyordu. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerde yüz yüz eğitim çalışmalarının devam ettiğini söylemişti ve az önce yaptığı açıklama ile üniversitelerin yüz yüze eğitim yapacağı kesinleşti. Üniversitelerde eğitim yüz yüze olacak!

Üniversitelerin yüz yüze eğitim yapacağının kesinleşmesiyle birlikte öğrenciler üniversitelerin akademik takviminin ne zaman başlayacağını merak ediyor. Üniversitelerin akademik takvimleri 13 Eylül günü başlıyor. Dersler 13 Eylül’de başlayacak mı bu tam olarak bilinmiyor.

İstanbul Üniversitesi İkinci Üniversite Kapsamındaki Kayıtları Ne Zaman?

Aşı Vurulamayan Öğrenci Okula Alınmayacak mı?

Bazı üniversiteler öğrencilerini 2 doz aşı vurulmaları konusunda uyarıyor. Pandemi başladığından beri uzun bir süredir yüz yüze eğitim yapılamayan üniversiteler için 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı büyük önem taşıyor. Bunun sebebi ise uzun zamandan sonra yüz yüze eğitim hazırlıklarının başlamış olması.

Yüz yüze eğitim çalışmaları başlarken bazı üniversiteler öğrencilerine 2 doz aşı vurulmaları gerektiğini söylüyor. 2 doz aşı vurulmayan öğrenciler en az 3 gün önceden PCR testi yaptırmaları gerektiğini ve bunun sonucuna göre okula alınabileceklerini duyurdu. 2 doz aşı vurulmayan öğrenciler 2 gün arayla devlet hastanelerinde ücretsiz bir şekilde PCR testi yaptırabileceklerinin de duyurusu yapıldı.

Aynı Kurallar Öğretim Elaman ve Personeller İçinde Geçerli Olacak

Yayınlanan bu kuralların hepsi üniversitelerde çalışan öğretim elemanları ve personelleri içinde geçerli olacak. Mutlaka onlarında 2 doz aşı vurulmaları, vurulmayanların ise 2 günde bir PCR testi yaptırmaları hatırlatması geldi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022