Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimYÖK'ten Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

YÖK’ten Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerin 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı için yüz yüze eğitim yapılması adına çalışmaların başladığını bildirdi. Üniversiteler bu sene yüz yüze eğitim yapacak mı? İşte haberimizin detayları…

YÖK’ten Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Kovid-19 salgını başladığından bu yana en çok etkilenen eğitim kurumu üniversiteler oldu. Bunun sebebi iste çok yüksek öğrenci sayılarına sahip olmaları. İlkokul, ortaokul ve lise gibi sınıflar 2020 – 2021 eğitim ve öğretim yılını kademeli olarak yüz yüze eğitim geçmiş olsalar bile üniversiteler için böyle bir şey söz konusu olmadı.

Üniversitelerin yüz yüze eğitime geçmemelerinden en büyük etkenlerden biride, üniversitelerin açılmasıyla birlikte öğrencilerin okudukları üniversitelere geçmesiyle oluşacak olan kalabalık ortam. Buda salgında vaka sayılarının oldukça fazla artmasına sebep olacaktı. Yeni dönem için ise üniversitelerde yüz yüze eğitim yapılabilmesi adına çalışmalar başladı.

2021 – 2022 Eğitim Ve Öğretim Yılında Üniversiteler Yüz Yüze Eğitim Yapabilir

Ülkemizde şuan vaka sayıları oldukça hızlı bir şekilde artıyor. Yeni gelen varyantlarla birlikte yüz yüze eğitim tehlikeye giriyor. Fakat Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerin yeni eğitim yılı için yüz yüze eğitim ile başlamak istiyor ve bu yolda hazırlıklarına devam ediyorlar.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022