Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaEğitimYüz Yüze Eğitim Çalışmaları Başladı

Yüz Yüze Eğitim Çalışmaları Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullarda dezenfektan ve maske için okular binalarının girişine maske kutularının hazırlanması için yazı gönderdiğini duyurdu. Yüz yüze eğitim yaklaşıyor. İşte haberimizin detayları…

Yüz Yüze Eğitim Çalışmaları Başladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Eylül ayında okulları yüz yüze eğitim ile açmak istediklerini belirtmişti ve yüz yüze eğitim çalışmalarının başladığı bugün resmen kesinleşti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okullarda, giriş binalarında maske kutularının hazırlanmasını istedi.

Öğrenciler pandemi döneminde okullara geçerken buradan maske veya dezenfektan kullanabilecekler. Aynı zaman bu kutulardaki malzemeler, okullardaki öğrenci, öğretmen ve okul çalışanlarının sayısına yetecek kadar olacak. Pandemi sürecince okullarda maske ve dezenfektan kullanımı devam edecek.

Peki Vaka Sayıları Düşmezse Yüz Yüze Eğitim Yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanı olur olmaz ilk yaptığı açıklamalarda okullarda yüz yüze eğitimin başlaması için vaka sayılarının sıfırlanmasının beklemenin saçma olacağını çünkü bunun belirsiz olacağını söylemişti. Ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da yüz yüze eğitim destekleyen açıklamalar yapınca yüz yüze eğitimin başlaması ihtimalini güçlendirdi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022