Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimYüz Yüze Eğitim Devam Edecek mi?

Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek mi?

Yüz yüze eğitim devam edecek mi? Yüz yüze eğitim iptal mi edildi? 2021 Yüz yüze eğitim devam edecek mi? Uzaktan eğitime tekrar geçilecek mi? Okulların kapanma ihtimali var mı? Vaka sayıları artarsa okullar kapanır mı? İşte haberimizin detayları…

Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek mi?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı 6 Eylül günü yüz yüze olarak başlamıştı. Yüz yüze eğitim için gerekli bütün önlemler alındı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yüz yüze eğitimin devam edebilmesi için yoğun bir çalışma yürütüyor. Yüz yüze eğitimde 3.haftanın sonuna gelinirken maalesef ülkemizde vaka sayıları oldukça yüksek seviyelerde ve her geçen gün artıyor.

Yüz Yüze Eğitim Çalışmaları Başladı

Durum böyle olunca veliler ve öğrenciler acaba yüz yüze eğitim devam edecek mi sorusunu sormaya başladı. Veliler yüz yüze eğitimi sona erip tekrardan uzaktan eğitimin başlayacağını düşünüyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise okulların yasaklar başlasa dahi kapanacak en son yerin okullar olduğunun altını çizdi. Şuan için yüz yüze eğitim devam edecek. Bilim Kurulu toplantısı sonrası alınacak olan kararlar doğrultusunda yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceği konusunda daha net şeyler söyleyebiliriz.

Uzaktan Eğitime Geçen Sınıf Var mı?

Aldığımız haberlere göre uzaktan eğitime geçen sınıflar bulunuyor. Ama bu gayet normal bir durum. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bir sınıfta 2 veya daha fazla kişinin testinin pozitif çıktığı durumlarda o sınıfın 2 hafta karantinada kalacağını söylemişti. Uzaktan eğitime geçen sınıflar var fakat şuan için uzaktan eğitime geçen bir okul veya kapanan bir okul bulunmuyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022