Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaYaşamZ Kuşağı Hangi Yıllar Arasında Doğanlara Deniyor?

Z Kuşağı Hangi Yıllar Arasında Doğanlara Deniyor?

Z kuşağı hangi yıllar arasında doğanlara deniyor? Hangi yılda doğanlar Z kuşağında oluyor? Doğum yılına göre kuşaklar. İşte yazımızın detayları..

Z Kuşağı Hangi Yıllar Arasında Doğanlara Deniyor?

Z kuşağı hangi yıllar arasında doğanlara deniyor? Yaklaşık 2 yıldır haberlerde en çok duyduğumuz terimler arasında Z kuşağı girdi. Bir çok konuda fikri olan ve aydın nesil olarak görülen Z kuşağı hangi yıllarda doğan kişileri kapsıyor? Doğduğum yıllara göre bir kuşakta olmuş oluyor ve bunlar alfabemizdeki harflere göre isimlendiriliyor. İşte doğum yıllarına göre kuşaklar.

1965 yılı ile 1979 yılı arasında doğan kuşağa X kuşağı deniyor. Bu kuşak için şüpheci, bağımsız, rekabetçi ve girişimci deniyor.

1980 yılı ile 2000 yılı arasında doğan kuşağa Y kuşağı deniyor. Bu kuşak özgür, tatminsiz, otorite karşıtı, görev alabilen olarak adlandırılıyor.

Ve gelelim Z kuşağına. 2000 ve sonrası yıllarda doğan kuşağa ise Z kuşağı deniyor. Bu kuşak ise genel olarak doğrucu, tüketen, otorite tanımaz, empati yoksunu ve duygusal olarak adlandırılıyor.

Bugün sizler için yıllara göre kuşakları derledik. Merak ettiğini sorularınızı yorum kısmında bizimle paylaşabilir, bizlerde sizler için o konuları araştırıp sitemizde paylaşabiliriz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022