Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaEğitim15 Günlük Tatilde Nasıl Ders Çalışabilirim?

15 Günlük Tatilde Nasıl Ders Çalışabilirim?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının 1.döneminin sonuna yaklaşıyoruz. 15 günlük tatil sadece gezmek veya oyunlar oynamak değildir. Özellikle vaka sayılarının yüksek olduğu bu günlerde çok gezmezseniz bu sizin faydanıza olacaktır. 15 günlük tatil aynı zamanda derslerdeki eksiklerinizi tamamlamak için siz öğrenciler için mükemmel bir fırsat olacaktır. Peki 15 günlük tatilde nasıl ders çalışabilirsiniz? 15 günlük tatil için ders programı. 15 günlük tatili en verimli nasıl geçirebilirsiniz? İşte haberimizin detayları…

15 Günlük Tatilde Nasıl Ders Çalışabilirim?

15 Günlük Tatilde Nasıl Ders Çalışabilirim? Uzun zamandan sonra ilk kez aralıksız bu kadar süre yüz yüze eğitim yapıldı. Öğrenciler artık okula adapte olmuş durumda. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) açıkladığı akademik takvimde yer alan bilgiye göre öğrenciler 1. dönem karnelerine 21 Ocak tarihinde kavuşacak. 21 Ocak günü alınan karneler sonrası ise 15 tatil, 24 Ocak 2022 tarihinde başlamış olacak. Bir çok öğrenci bunu bir nefes alma arası olarak düşünebilir, ama bizce bu ara öğrencinin eksiliklerini tamamlaması için mükemmel bir zaman.

Ara Tatilde Nasıl Ders Çalışılır?

Öğrenciler okullardan on beş gün uzak olacak. Bu süre zarfında bir öğrenci derslerinde eksik gördüğü yerleri 15 günlük ara tatilde tekrar yapıp soru çözerek tamamlayabilir. Bugün sizler için ara tatilde nasıl çalışılması gerektiğini anlatacağız.

İlkokul – Ortaokul – Lise (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11 sınıflar için) Öğrencileri Ara Tatilde Nasıl Ders Çalışmalı?

15 Günlük Tatilde Nasıl Ders Çalışabilirim? Sizler, Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) ve Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’na (YKS) girmeyeceğiniz için okulda öğretmenleriniz anlattığı konuları bu 15 günlük arada gözden geçirip sonrasında tam olarak anlamadığın konuların altını çizmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra bu konuların tekrarlarını dinleyip bu konularla ilgili soru çözümleri yaparak, geri kaldığınız derslerdeki eksikliklerinizi tamamlayabilirsiniz.

8. Sınıf Öğrencileri Ara Tatilde Nasıl Ders Çalışmalı?

Birçok 8. sınıf öğrencisi okul dışında etüt merkezlerine gidiyor. Bu süre içinde okula gitmeyeceğiniz için boş vaktiniz olacaktır. Bu boş vakit her gün sabah erken kalkıp 1 deneme çözerek değerlendirebilirsiniz. Sonrasında gün içinde, yanlış yaptığınız soruların konuları hakkında araştırarak bilgi sahibi olup, eksik olduğunuz konuları tamamlayabilir ve LGS için çalışmalarınıza bu ara tatil sürecinde de devam edebilirsiniz.

12. Sınıf Öğrencileri Ara Tatilde Nasıl Ders Çalışmalı?

15 Günlük Tatilde Nasıl Ders Çalışabilirim? Sizler için en önemli senelerin başındasınız. Bu yıl hayalinizdeki üniversite ve meslek için Yükseköğretim Kurumlar Sınavı’na (YKS) gireceksiniz. Bu ara tatil sizler için çok önemli. Hayatının en önemli döneminde olduğunuz bu günlerde ara tatilde size tavsiyemiz, her gün sabah erken kalkarak tam sınav saatinde (10:15) kalkıp bir deneme çözmeniz. AYT konuları tamamen bitmediği için bu denemeleri TYT üzerinden yapabilirsiniz. Bir çoğunuz TYT konularını bitirmiştir. 15 günlük bu ara tatilde, TYT çözerek eksik olduğunuz konuları tespit edip bu haftalar içinde bu konuları hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz.

Kitap Okumayı Unutmayın!

15 Günlük Tatilde Nasıl Ders Çalışabilirim? Sadece ara tatilde değil, hayatınızın her bölümünde her zaman kitap okuyun. Kitap okumanın netlerinizi nasıl arttıracağınıza dair yazımıza ulaşmak istiyorsanız. Sınav Senesinde Kitap Okumanın Faydaları adlı linkimizden yazımıza ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022